Tomaszów Lubelski znajduję się w sercu Roztocza. Sąsiedztwo Siwej Doliny, leśnych krajobrazów i wodnych akwenów sprzyja wycieczkom rowerowym. Mogą się na nie wybrać zarówno wyczynowcy, jak i rowerowi amatorzy. Sprawdziliśmy dla was, gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Trasy przewidują zarówno krótkie, jak i dłuższe dystanse w okolicach Tomaszowa Lubelskiego i pobliskich miejscowościach z atrakcjami turystycznymi.

Tomaszów Lubelski – Siwa Dolina – Źródełko – Pasieki

Dystans: 15,5 km

Trasa z Tomaszowa Lubelskiego do Pasiek znajdujących się na zachód od miasta prowadzi przez malowniczą tomaszowską Siwą Dolinę. Mamy okazję przejechać tu zarówno leśnymi ścieżkami popularnej „siwki” oraz utwardzonymi drogami wsi Pasieka. Po drodze możemy podziwiać malowniczy leśny krajobraz Roztocza oraz odpocząć chwilę przy małych źródełkach.

Bizanty – Susiec – Tomaszów Lubelskie

Dystans: 18 km

Trasa rowerowa prowadzi przez wyznaczony pas dla rowerów wzdłuż drogi powiatowej, przez Tomaszów jako wydzielona część chodnika przy ulicy Sienkiewicza. W 2014 roku przedłużona została do parkingu w Rebizantach w pobliżu “Szumów”. Trasa o dużej łatwości.

Tomaszów Lubelski – Łosiniec – Kunki

Dystans: 27 km

Miejscowość Łosiniec jest już bardziej oddalona od Tomaszowa w stronę południowego zachodu. Trasa prowadzi przez leśne okolice. Szczególnie warto zwrócić uwagę na odcinek po leśnej drodze wyłożonej betonowymi płytami ażurowymi w okolicach Maraszkowej Góry. Wracając do Tomaszowa kierujemy się w stronę znajdujących się na północy Kunek.

Tomaszów Lubelski – Przeorsk – Jarczów – Wierszczyca

Dystans: 38 km

Trasa prowadząca po miejscowościach znajdujących się niedaleko Tomaszowa Lubelskiego obfituje w ciekawe miejsca i punkty widokowe, które warto zwiedzić. Interesujące punkty odpoczynku w połączeniu z wymagającymi podjazdami składają się na owocną wyprawę. Zobaczymy tu m.in. wnętrze starego kościoła w Jarczewie, kościół w Przewłoce, stary kościołek w Jarczowie i Łaszczówkę.

Tomaszów – Tarnawatka – Falków – Rachanie – Podhorce

Dystans: 47 km

Trasę polecamy już na dłuższy wypad, dla osób, które lubią wyzwania. Długość trasy, podjazdy oraz rodzaj ścieżek wymaga wysiłku. Pokonamy tu dystans zarówno po szosach jak i polnych drogach. Wszystko zaowocuje bardzo atrakcyjnymi widokami. Przy okazji podczas przejażdżki możemy zwiedzić cmentarz wojenny z I wojny światowej.

Tomaszów – Ruda Żelazna – Leliszka – Bełżec – Podlesina

Dystans: 36 km

Trasa prowadzi wśród wielu akwenów wodnych z okolic. Podróżujemy tu drogami leśnymi i utwardzonymi. Warto uważać na zdarzające się piaskowe ścieżki, które w suchym okresie mogą być uciążliwe. W Leliszce warto wybrać się nad wodę. Może zobaczycie łabędzie. W Żyłce wybierzcie się nad zalew, a w Bełżcu zobaczcie źródła Św. Floriana. Piękną panoramę Tomaszowa obejrzycie za Rabinówką.

Zamość – Tomaszów Lubelski – Józefów – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn – Zamość

Dystans: 105 km

W długą trasę, ze świetnymi punktami postoju możecie wybrać się zwiedzając całe Roztocze. Rynek Stary w Zamościu, turystyczne atrakcje Tomaszowa, Roztoczański Park Narodowy z pięknymi stawami niedaleko Zwierzyńca i leżący nad samym Wieprzem Szczebrzeszyn na pewno dostarczą wam wielu doznań i atrakcji, które umilą długą rowerową podróż.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
5 lat temu

Mapki by się przydały 🙂

Ryszard
Ryszard
5 lat temu

Tomaszów Lubelski – Rabinówka – Podlesina – Narol z wariantem przez rezerwat Minokąt.