Siema Żaki! Koncert dla studentów na placu Litewskim

0
81

Nowy rok akademicki rozpocznie się w Lublinie w rytm muzyki młodzieżowych zespołów grających na placu Litewskim. W piątek (1 października) o godzinie 19.00 podczas koncertu Siema Żaki! zagrają muzyczne grupy studenckie, a wydarzenie będzie prowadzone w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim. Koncert odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

– Od października tysiące nowych osób będzie tworzyło społeczność naszego miasta. Czas studiów to również dobry moment na włączenie się w życie kulturalne, sportowe czy społeczne Lublina, szczególnie, że przygotowujemy się do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Mam nadzieję, że studenci wraz ze swoją energią i kreatywnością wypełnią przestrzeń naszego miasta i wspólnie zrealizujemy bogaty program – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

W ramach koncertu Siema Żaki! wystąpią młode zespoły związane z Chatką Żaka, które podzielą się pozytywną energią ze studentami i wszystkimi innymi słuchaczami zgromadzonymi na placu Litewskim. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00, a jako pierwszy na scenie wystąpi studencki zespół bębniarski W rytmie Chatki (godz. 19.20 – 19.40), potem zagra studencki ukraińsko-białoruski zespół muzyki alternatywnej Vucha (godz. 19.50 – 20.20).

Następny punkt wieczoru to występ młodej etnojazzowej formacji Frustra, która jest stypendystą Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka 2021 (godz. 20.30 – 21.00). Ostatnim wykonawcą będzie The Helping Hand, międzynarodowa grupa studentów lubelskich uczelni, mająca w repertuarze utwory etniczne i popularne (godz. 21.10 – 21.40).

Wydarzenie organizowane jest przez Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Centrum Kultury w Lublinie, Radę Studentów Lublina i Miasto Lublin.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments