Trwa sprzedaż książek wydanych w ramach serii Wschodni Express. Warsztaty Kultury, wraz z księgarnio-kawiarnią Między Słowami, zapraszają wszystkich amatorów dobrej literatury do wzięcia udziału w akcji.

Do nabycia dzieła ukraińskich pisarzy, takich jak Ołeksandr Bojczenko, Andrij Lubka czy Mark Liwin. Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej i Fundacji Homo Faber, które niosą pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Historie zawarte w książkach śmieszą, wzruszają, ale również skrywają głęboką mądrość życiową. Jedną z takich książek jest „Punkt Zerowy” Artema Czecha. To zbiór autobiograficznych esejów. Znajdziemy w nim jakże aktualne dziś opisy absurdów wojennej rzeczywistości okraszone poczuciem humoru autora. Za sprawą dostępnej literatury czytelnicy będą mieli okazję poznać historię Ukrainy, jej kulturę oraz zainspirować się ukraińską afirmacją życia.

– Dzięki tej akcji możemy realnie pomóc naszym wschodnim sąsiadom. Warto pamiętać, że literatura zbliża i jest kluczem do poznania innych kultur – podkreśla Przemysław Głuchowski, koordynator projektu Wschodni Express.

Książki można kupić stacjonarnie w księgarni przy ulicy Rybnej 4/5 w Lublinie lub zamówić je przez internet po wcześniejszym skontaktowaniu się z księgarnią poprzez e-mail: kontakt@miedzy-slowami.com.pl lub karolina_pikula@wp.pl. Na sprzedaż wystawionych jest 115 książek. Akcja trwa do wyczerpania zapasów.

Wschodni Express to seria wydawnicza, której celem jest prezentacja czytelnikom najnowszych tekstów literatury wschodniej, poruszającej najbardziej aktualne dla tych społeczeństw problemy, niepozbawionej krytycznego dystansu i humoru w patrzeniu na Europę. W serii Wschodni Express Warsztaty Kultury w Lublinie publikują przede wszystkim zróżnicowaną gatunkowo prozę i eseistykę, ale także wiersze. Premiery wydawnicze odbywają się podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w lipcu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments