Śpiewamy Lublinowi. Koncert świąteczny w Centrum Kultury

0
453

Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne – to wszystko usłyszymy podczas koncertu organizowanego pod szyldem: Śpiewamy Lublinowi. Odbędzie się on we wtorek (18 grudnia) w Centrum Kultury w Lublinie. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Wszystkie kolędy łączy jedno: radość z narodzenia Chrystusa. Charakteryzuje je także melodyjność i łatwy do zapamiętania rytm. To dlatego śpiewane są także w zlaicyzowanych krajach i cieszą się niesłabnącą popularnością. Wspólne kolędowanie to jedna z najpiękniejszych tradycji, która spaja pokolenia. To również główny cel tego świątecznego spotkania.

Podczas koncertu wystąpią soliści dorośli i dziecięcy, chóry oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Na scenie zobaczymy Elżbietę Niczyporuk, Aleksandrę Rudzińską-Jemielniak i Arkadiusza Borzęckiego, Agnieszkę Wiechnik wraz z podopiecznymi oraz Michała Ostrowskiego. Ponadto wystąpią: Chór Akademos z Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie, Chór Kasjopea ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie, zespoły Loud Crew i Lubelska Baszta.

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, które odebrać możecie w kasie Centrum Kultury w godzinach jej otwarcia. Dostępne będą od poniedziałku (10 grudnia).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments