Sport ponad granicami. Zawody dla uczniów szkół podstawowych

0
113

Polscy i ukraińscy uczniowie lubelskich szkół podstawowych wezmą udział w zawodach „Sport ponad granicami”. Rozgrywki, jako ostatni etap integracyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych realizowanych w ramach środków z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), odbędą się 21 i 22 lutego.

– Dzięki ścisłej współpracy z UNICEF, Miasto Lublin stara się odpowiadać na zróżnicowane potrzeby młodych osób z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście i uczęszczają do lubelskich szkół. Ważnym obszarem podejmowanych działań jest budowanie relacji społecznych, jak również integracja dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej. Doskonałą przestrzenią do tego jest sport – aktywność fizyczna to nie tylko rywalizacja, ale także tworzenie więzi między rówieśnikami. Temu właśnie mają służyć organizowane zawody. Dla uczestników wyścigów oprócz wspaniałej zabawy przewidziano poczęstunek, a dla szkół nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

W zawodach prowadzonych na zasadzie wyścigu rzędów wezmą udział reprezentacje z klas I-IV oraz V-VIII ze szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto. W zmaganiach będzie uczestniczyć około 300 uczniów z lubelskich placówek. Rozgrywki zorganizowano na zakończenie realizacji zajęć sportowo-rekreacyjnych prowadzonych od października ubiegłego roku w 22 lubelskich szkołach podstawowych, do których uczęszcza najwięcej dzieci i młodzieży z Ukrainy. Integracyjne zajęcia dla polskich i ukraińskich uczniów odbywały się 3 razy w tygodniu w dwóch grupach piętnastoosobowych.

Zarówno zajęcia sportowe jak i zawody finansowane są z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Rywalizacje odbędą się w nowo wybudowanej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica (Al. Racławickie 26), 21 i 22 lutego, w godz. 9.00-14.00.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments