Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku „Marzenia” (program)

0
66

Od 17 do 20 czerwca w Teatrze Muzycznym w Lublinie gościć będą 31. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku „Marzenia”. Finałowy Przegląd Teatralny odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Nieprzetarty Szlak to całoroczny cykl działań artystycznych, plastycznych, muzycznych i teatralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Imprezy Nieprzetartego Szlaku, ze względu na swój poziom artystyczny w znacznym stopniu wpływają na odbiór osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie. Następuje wypracowywanie nowych, innowacyjnych metod pracy, rehabilitacji oraz popularyzacja pomysłów już sprawdzonych.

Finałem całego cyklu jest Międzynarodowy Przegląd Teatrów Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z tradycją nie chodzi tu o wybranie najlepszych, a o spotkania tych wszystkich, którym przez życie iść jest dużo ciężej, a którzy pomimo tych trudności angażują się twórczo.

W tym roku Spotkania będą realizowane w konwencji marzeń, co nie dotyczy tematyki przedstawień, ale śpiewanych piosenek, wystroju sali, kostiumów, animacji, Konkursu na Znak Graficzny, Konkursu Plastycznego i wszystkich innych wydarzeń wpisujących się w to wydarzenie.

Program

Czwartek (17 czerwca) (zoom i fb)

10.00 Animacje, spotkanie z widownią

17.30 Everyman – Integracyjne Teatralne Studio Krug, Moskwa

18.30 Dyskusja z Januszem Szymańskim „Performatywna pamięć ciała”

Piątek (18 czerwca) Teatr Muzyczny w Lublinie (na żywo i online na fb i zoomie)

10.00 Oficjalne otwarcie 31. SANS 2021 „Marzenia”

10:20 Podróż w nieznane – Teatr Kruszynki, Przedszkole Specjalne nr 11, Lublin

10.45 Calineczka – Teatr Ołowiany Żołnierzyk, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Lublin

11.15 Chciałbym – Teatr Zwierciadło, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Lublin

12.30 Zakończenie części na żywo w Teatrze Muzycznym

17.30 Dyskusja z Michałem Stanowskim „Arteterapia w nowej rzeczywistości”

18.30 Burza – Teatr Euforion, Dolnośląskie Stowarzyszenie Aktywnej Rehabilitacji ART, Wrocław

Sobota (19 czerwca) (zoom / fb)

9.30 Rozpoczęcie dnia

9.40 Czarodziejskie szkiełka – Teatr Wataha, Dom Pomocy Społecznej Światło Nadziei Caritas, Sanok

10.00 Wehikuł czasu –Teatr 5 Groszy, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI, Białystok

10.20 Bajka – Niepewna Miłość – Teatr Sanocka Przystań, Dom Pomocy Społecznej Światło Nadziei Caritas, Sanok

10.40 Sąsiedzi – Teatr I co teraz, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI, Białystok

11.30 Bajka o Królewnie i Drwalu – Teatr Słoneczna Jesień, Dom Pomocy Społecznej Światło Nadziei Caritas, Sanok

12.10 Mały Książę – Teatr Namysto, Miejski Pałac dla Dzieci i Młodzieży, Riwne, Ukraina

12.25 Bioformy i Identyfikacja, MTT Muzyczna Trupa Teatralna, Litewski Związek Osób Niepełnosprawnych, Wilno, Litwa

16:30 Dyskusja z Teatrem z Białorusi „Teatr forum”

17:30 Resume, Teatr Homo Ludens, Brest Club House Brest, Brześć, Białoruś

Niedziela (20 czerwca) (zoom / fb)

10:00 Rozpoczęcie dnia; animacja

10:15 Wyszłabym za Dziada – Teatr Uśmiech, Świętokrzyski Klub Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w WDK im. J. Piłsudskiego, Kielce

11:00 Piosenka na zakończenie – FINAŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments