Stwarzają przestrzeń do muzycznych i terapeutycznych spotkań, by budować dobre relacje. W poniedziałek (22 listopada) i we wtorek (23 listopada) w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbędą się 24. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku.

Fundacja Nieprzetartego Szlaku wraz z Teatrem Muzycznym w Lublinie zapraszają na muzyczne spotkania artystów z niepełnosprawnościami. 24. Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku odbędą się po raz pierwszy na profesjonalnej scenie.

Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku, które są imprezą integracyjną przygotowującą do corocznych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS) – Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych. W tym roku będą to Spotkania o tematyce „Marzenia/Relacje”.

Wydarzenie stacjonarne na profesjonalnej scenie, pod okiem profesjonalistów ma być okazją do zadbania o relacje, twórczego współdziałania oraz muzycznego święta Artystów Nieprzetartego Szlaku. Spotkania z Piosenką mają inkluzywny charakter, gdzie najważniejsze staje się spotkanie i wspólne bycie oraz radość tworzenia i muzykowania.

Uczestnicy tegorocznych Spotkań z Piosenką to soliści oraz zespoły muzyczne z Lublina i Lubelszczyzny, ale także z Wrocławia, Sanoka, Opoczna. Na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie wystąpią zarówno przedszkolaki, młodzież oraz osoby dorosłe i seniorzy.

– Spotkania z Piosenką to przede wszystkim okazja do spotkania w gronie przyjaciół. Wśród występujących są zesoły i soliści, którzy biorą udział w festiwalu od kilkunastu lat, jak Łukasz Lisek czy Akademia Artystyczna. Wracają też zespoły, których przez kilka lat nie oglądaliśmy, jak zespół Tacy Sami z Matczyna. Dołączają też nowe grupy – z Biłgoraja czy Annopola. Mimo pandemii, jest to właśnie szansa na nawiązywanie i budowanie dobrych relacji przy muzyce i piosence – mówi Karolina Czajka, główna organizatorka Spotkań z Piosenką.

Dla uczestników Festiwalu organizatorzy z Fundacji Nieprzetartego Szlaku planują warsztaty wokalne z Małgorzatą Papiewską, artystką chóru, pianistką od lat związaną zawodowo z Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jan Pawła II oraz warsztaty z ruchu scenicznego z Anną Gawędą-Szternal, tancerką, aktorką, która prowadzi własne Studio Artystyczne w Krakowie oraz związana jest ze Studium Terapii przez Sztukę Inki Dowlasz.

Dla instruktorów organizatorzy przygotowują także warsztaty z Łukaszem Jemiołą, wokalistą, gitarzystą z Lublina, który od kilku już lat towarzyszy temu muzycznemu wydarzeniu. Warsztat „Songwriting” będzie przestrzenią do stworzenia autorskiej piosenki na tegoroczny 32. Cykl Nieprzetartego Szlaku Relacje.

– Chcemy, aby dni spędzone w Lublinie podczas Spotkań z Piosenką oraz występy na scenie pozostawiły u uczestników niezatarte wspomnienia – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Na Finał 24. Spotkań z Piosenką Nieprzetartego Szlaku Marzenia/Relacje odbędzie się koncert zespołu instrumentalno-wokalnego Kapeli Drewutnia z Lublina. Będzie można posłuchać dawnych pieśni i piosenek ludowych w ich własnej interpretacji. Bogate instrumentarium zespołu, które tworzą instrumenty obecne w polskiej muzyce ludowej, a zwłaszcza w tradycyjnej muzyce Lubelszczyzny, stanowi wartość dodaną występu Drewutni.

Program

Poniedziałek (22 listopada)

Godz. 10:00 – Oficjalne otwarcie Festiwalu

Godz. 10.15 – 11.30 – Koncert uczestników Spotkań

Godz. 11.30 – 12.00 – Przerwa

Godz. 12.00 – 13.30 – Koncert uczestników Spotkań

Godz. 13:30 – Koncert Łukasza Jemioły

Godz. 14.00 – Przerwa obiadowa

Godz. 15:30 – 18:00 – Warsztaty w Teatrze Muzycznym

Wtorek (23 listopada)

Godz. 9.30 – Rozpoczęcie drugiego dnia Festiwalu

Godz. 9.45 – 11.30 – Koncert uczestników Spotkań

Godz. 11.30 – 12.00 – Przerwa

Godz. 12.00 – 13.00 – Koncert uczestników Spotkań

Godz. 13.15 – Koncert Kapeli Drewutnia

Godz. 14.00 – Finał 24. Spotkań z Piosenką Nieprzetartego

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments