Wszechstronny twórca obdarzony wieloma talentami. Znany jest z tego, że publicznie wypowiada się zawsze z kamienną twarzą i nie zmienia jej wyrazu choćby jego słuchacze pękali ze śmiechu.
Jacek Fedorowicz to człowiek wielu talentów: satyryk i aktor, z wykształcenia artysta malarz. Ponadto: konferansjer, autor tekstów, scenarzysta, felietonista, prozaik, radiowiec, reżyser, grafik, karykaturzysta, humorysta, przenikliwy obserwator i komentator rzeczywistości.
Na studiach współtworzył, między innymi ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą, studencki teatr Bim-Bom. W latach 60. i 70. występował między innymi w Kabarecie Wagabunda. W 1980 roku zaangażował się w działalność opozycyjną, w tym Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom. Po 1989 roku prowadził w TVP autorski „Dziennik Telewizyjny”, który w krzywym zwierciadle komentował aktualne wydarzenia polityczne.
Wielką popularność przyniosły Jackowi Fedorowiczowi filmy, w których występował, jak „Do widzenia, do jutra” (1960), „Małżeństwo z rozsądku” (1966), „Lekarstwo na miłość” (1966) i „Kochajmy Syrenki” (1967), do którego napisał także scenariusz. Napisał także ze Stanisławem Bareją scenariusz do komedii „Poszukiwany poszukiwana” i „Nie ma róży bez ognia” – w tej drugiej zagrał główną rolę. Do dziś pisze i felietony i rysuje karykatury.
Podczas spotkania w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” opowie o swojej twórczości oraz pracy nad książkami, m. in. „W zasadzie tak”, określanej jako przewodnik po świecie PRL-u. Książka ta ujrzała światło dzienne w 1975 roku, czyli tak naprawdę w głębokim PRL-u. Drugą omawianą książką będzie „Mistrz offu”, będąca wspomnieniem realiów kręcenia filmów kilkadziesiąt lat temu.
Spotkanie w ramach cyklu „Piątek wieczorową porą” odbędzie się 17 stycznia (piątek) o godzinie 18 w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe”. Wstęp na spotkanie jest wolny.