Ceramika, wyroby z konopi, grafiki, plakaty, ziołowe specyfiki, ubrania i akcesoria to tylko niektóre wyroby stworzone z pasją, które będzie można kupić podczas Sprawunków – Targów Wyjątkowych Rzeczy. 17 grudnia w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 7 będzie można znaleźć niepowtarzalne, bo ręcznie wykonane, świąteczne prezenty dla bliskich.

To już 6. edycja wydarzenia, podczas której swoje wyroby zaprezentuje około 30. twórców i rzemieślniczek z całej Polski. Warto już dziś poznać ich bliżej!

Dominika Wilk jest absolwentką Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym oraz Grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach, m.in. w 2016 r. na wystawie konkursowej 4th Art Biennale of Szeklerland. Rok później odbyła się jej indywidualna wystawa w A.R. Gallery w Nowym Yorku, a mimo to najbardziej inspiruje ją Lublin. Poza grafiką warsztatową i tworzeniem plakatów, w czasie wolnym interesuje się projektowaniem ilustracji dla najmłodszych. Na Sprawunkach – Targach Wyjątkowych Rzeczy zaprezentuje swoje oryginalne prace, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

– Swój bajkowy świat zaczęłam tworzyć po ukończeniu studiów na Wydziale Artystycznym. Pamiętam, że stworzyłam wtedy grafikę przedstawiającą Bramę Krakowską. Moje prace nie odzwierciedlają naszego miasta, jego architektury. Są fantastyczną podróżą do świata wyobraźni, gdzie znane miejsca w Lublinie są tylko punktem wyjścia do kreowania własnej bajki. Czasem jednak opuszczam nasze miasto i przenoszę się w dowolne miejsce, które chcę uwiecznić na papierze. Prace, choć czarno-białe, to przepełnione są radością. Staram się żeby wywoływały uśmiech na twarzach dorosłych i dzieci. Zachęcam do odwiedzenia mojego stoiska na Sprawunkach, gdzie będzie można zobaczyć autorskie plakaty, kartki świąteczne i grafiki wykonane w technice sitodruku. Zapraszam do mojego świata i zabrania jego cząstki do swojego domu – opowiada Dominika Wilk.

Ale Ziółko to z kolei mała rodzinna manufaktura z Łopiennika Dolnego – Kolonii. Firma specjalizuje się w uprawie ziół oraz roślin oleistych. W ich asortymencie znajdują się między innymi oleje tłoczone tradycyjną metodą na zimno, herbaty na bazie ręcznie zbieranych kwiatostanów konopi siewnej oraz nasiona.

– Żyjąc blisko natury i zainspirowani jej pięknem, od 6 lat staramy się przekazać w naszych produktach smak i zapach roślin uprawianych przez nas samych. Naszymi hasłami przewodnimi są natura i zdrowie, dlatego uprawy prowadzimy w sposób zintegrowany z otaczają nas przyrodą i w poszanowaniu dla niej. Staramy się odbudowywać jej potencjał, a nie degradować. Rośliny uprawiamy i pielęgnujemy z określoną intencją, aby otrzymane z nich produkty służyły zarówno naszym klientom, jak i nam samym. Tworzymy z miłością zarówno dla tych najmłodszych koneserów naturalnych smaków, jak i większych miłośników tradycyjnych produktów. Będzie nam więc niezmiernie miło móc spotkać się z Wami już 17 grudnia podczas kolejnej edycji Sprawunków – opowiada Weronika Cioć z Ale Ziółko.

Bosu to mała pracownia ceramiczna z Krakowa. Tworzą ją Anna Bogdanowicz i Zuzanna Surma — absolwentki krakowskiej ASP i Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

– Jesteśmy rzemieślniczkami i garncarkami. W swoich pracach łączymy tradycyjne techniki ze współczesnymi wzorami. Ceramika, którą tworzymy, od początku do końca jest wykonywana ręcznie, z dbałością o najmniejszy szczegół. Toczona na kole i odlewana, kamionka i porcelana, jest unikatowym produktem, który świetnie się sprawdzi na co dzień. Zapraszamy na nasze stoisko, na którym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – opowiadają.

To oczywiście tylko niewielka część wystawców i rzemieślniczek, których wyroby będziemy mogli podziwiać 17. grudnia na Sprawunkach – Targach Wyjątkowych Rzeczy. Cała lista wystawców dostępna jest na stronie warsztatykultury.pl. W ramach wydarzenia odbędzie się także wykład dla miłośników malarstwa, seans filmowy dla dzieci, warsztaty oraz świąteczna sesja fotograficzna.

Aby wziąć udział w wydarzeniu jako poszukiwacz oryginalnych prezentów gwiazdkowych lub po prostu miłośnik przedmiotów z duszą, dobrego wzornictwa czy ekologicznych rozwiązań, wystarczy przyjść do Warsztatów Kultury w Lublinie na ul. Grodzką 7. Dla klientów i zwiedzających wstęp na Sprawunki jest wolny. Na warsztaty i seans filmowy obowiązują zapisy.

Źródło: Warsztaty Kultury

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments