Startuje akcja „Ratujemy Gastro w Lublinie”

0
1022

W Lublinie startuje akcja społeczna #ratuJEMYgastro. Jej inicjatorem jest lubelska branża gastronomiczna wspierana przez miasto. Akcja ma charakter kampanii promocyjno-informacyjnej prowadzonej w przestrzeni miasta i w mediach społecznościowych.

– Ruszyła akcja “Ratujemy Gastro w Lublinie”. Z tym naciskiem na „jemy”, czyli że jednak jemy w tych restauracjach i zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina do tego, by korzystać z naszej oferty, nawet na wynos – tłumaczy Marin Polański, właściciel m.in. restauracji Ostro znajdującej się na lubelskim deptaku.

Celem akcji #ratuJEMYgastro jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty lubelskich lokali gastronomicznych, z usług na dowóz czy z odbiorem osobistym. Akcja ma również uświadomić mieszkańcom, że mimo trudnej sytuacji, lubelska branża gastronomiczna jest bezpieczna i ma wiele do zaoferowania.

– Dlaczego ratuJEMY gastro w Lublinie? Bo tu żyJEMY, tu pracuJEMY i jak pokazują te gry słowne – zupełnie na serio wszystkie aspekty życia sprowadzają się do tego, że razem JEMY! – mówi Izabela Kozłowska-Dechnik, właścicielka Restauracji Żydowskiej Mandragora i Słodkiej – Piekarni, Kawiarni, Cukierni.

– Pracujemy dla naszych gości i tworzymy od serca posiłki, miejsce i atmosferę. W lubelskiej gastronomii pracuje cała rzesza ludzi, którzy też maja rodziny, płatności i obowiązki. Myślę, że jeżeli nie dostaniemy wsparcia, to po epidemii wiele miejsc zniknie z gastronomicznej mapy Lublina – podkreśla Marlena Lubiato z restauracji Tutti Gusti w Lublinie.

Od listopada w przestrzeni miasta #ratuJEMYgastro będzie zachęcać mieszkańców do pomocy dla lubelskiej gastronomii i solidarności z branżą. Informacje o działaniach znajdziemy na billboardach, słupach ogłoszeniowych, ekspozytorach czy w środkach komunikacji miejskiej. Akcję od strony organizacyjnej koordynuje Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin, która jest platformą współpracy miasta i szeroko rozumianej branży turystycznej, w tym gastronomicznej.

Chętne lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do udziału w akcji na każdym etapie jej trwania poprzez formularz dostępny na stronie: ratujemygastro.pl. Każdy z przystępujących podmiotów zobowiązuje się do przestrzegania określonych zasad, w tym przede wszystkim tych związanych z bezpieczeństwem w czasie pandemii. Na ten moment udział w akcji zadeklarowało około 50 restauracji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments