Coraz więcej osób decyduje się na studia w Lublinie. Na dziewięciu uczelniach wyższych studiuje w sumie 65 tysięcy osób, które mogą przebierać w ponad dwustu kierunkach. Wybór jest ogromny, a i nowości nie brakuje. Sprawdziliśmy, co na przyszły rok akademicki przygotowały nasze Alma Mater.

Z powrotem
Następny

Uniwersytet Przyrodniczy

Uniwersytet Przyrodniczy to jedna z najstarszych uczelni o profilu przyrodniczo-technicznym w Polsce. Prowadzi nabór na ponad czterdzieści kierunków studiów. Część z nich, jak np. Behawiorystyka zwierząt, Bezpieczeństwo i certyfikacja żywności czy Zielarstwo i terapie roślinne są unikatowe w skali kraju. Dla tegorocznych kandydatów UP przygotował osiem nowych kierunków – trzy prowadzone będą w języku polskim, trzy natomiast w języku angielskim.

– Uczelnia, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowała łącznie prawie 2000 miejsc. Proponujemy kandydatom trzy nowe kierunki – mówi Iwona Pachcińska, rzeczniczka prasowa UP. – Pierwszym z nich jest Biokosmetologia, umożliwiająca poznanie właściwości naturalnych surowców kosmetycznych (roślinnych i zwierzęcych), w tym ekologicznych; metod ich pozyskiwania, przechowywania, jak również identyfikacji składników aktywnych. Drugi – organizacja Sportu i Agroturystyki Kwalifikowanej – oparty jest na kulturze fizycznej i turystyce kwalifikowanej w środowiskach wiejskich i naturalnych – dodaje.

W ramach studiów zapewniony będzie program umożliwiający uzyskanie stopni instruktora wybranych dyscyplin sportowych i uprawnień pedagogicznych. Szczególny nacisk zostanie położony na żeglarstwo i jeździectwo, będące dynamicznie rozwijającymi się formami sportu, turystyki i rekreacji współczesnego, wysoko rozwiniętego społeczeństwa. Medycyna Roślin zaś – pierwszy taki kierunek w Polsce – pozwoli zdobyć praktyczne umiejętności i zawód z przyszłością. „Lekarz” roślin będzie posiadał rzetelną wiedzę z zakresu produkcji i ochrony zdrowia roślin, diagnozowania chorób, identyfikowania szkodników i chwastów, prawidłowego doboru odpowiednich metod i środków zmniejszających zagrożenie ze strony organizmów szkodliwych.

Nowymi kierunkami dla cudzoziemców bądź dla studentów polskich chcących studiować
w języku obcym są: Horticulture (wykłady będą prowadzone także w języku rosyjskim), Medicine of Plants, Global Manager in Agrobusiness, Equine Management and Care, Veterinary Medicine.

Ważne!

  • Rejestracja na studia ruszyła 10 maja i potrwa do 10 lipca.

Z powrotem
Następny
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
AgnieszkaD
AgnieszkaD
6 lat temu

Studia podyplomowe to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą się dokształcać. Coraz częściej studia podyplomowe są oferowane przez polskie uczelnie i znacznie zyskują na popularności. Aby dowiedzieć się więcej o tego typu studiach dostępnych w polskich miastach, w tym w Lublinie, warto odwiedzić stronę: https://www.studiapodyplomie.pl/pl-PL/studycities/studia-podyplomowe/miasta-akademickie/city/lublin. Mnóstwo ciekawych informacji o studiach podyplomowych w jednym miejscu.