Rusza nowa edycja Miejskiego Programu Stypendialnego dla studentów i doktorantów lubelskich uczelni. Po raz kolejny najlepsi z nich mogą ubiegać się o pieniądze z miejskiego budżetu

Miejski Program Stypendialny dla studentów i doktorantów funkcjonuje w Lublinie od 2010 roku. Jego beneficjentami jest już blisko 1000 osób, które wykazały się osiągnięciami na polu nauki, a także promocji Lublina i regionu. Oprócz prestiżowego wyróżnienia każdy z laureatów przez 9 miesięcy otrzymuje pieniądze (ostatnio 880 zł dla studenta i 1110 doktoranta).

– Lublin to prężny ośrodek akademicki, dlatego musimy doceniać ogromny potencjał znajdujący się w studentach – podkreśla Marcin Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, który na co dzień prowadzi zajęcia na lubelskich uczelniach.

Od 10 października do końca miesiąca w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin przy ulicy Narutowicza 37/39 można składać wnioski stypendialne. Tam też zainteresowanym udzielone zostaną szczegółowe informacje dotyczące programu.

Jednym z warunków ubiegania się o stypendium jest uzyskanie odpowiedniej średniej ocen z zakończonego właśnie roku akademickiego. Na mocy uchwały Rady Miasta została ona obniżona z 4,7 do 4,5. To nie jedyna zmiana, gdyż w nowej edycji mocniejszy akcent ma zostać położony na wkład w rozwój Lublina i regionu, co przełoży się na ostateczną ocenę potencjalnego stypendysty.

Pod koniec roku pełną listę laureatów wyłoni komisja składająca się z reprezentantów świata nauki, przedstawicieli prezydenta Lublina oraz miejskich radnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments