Miasto po raz kolejny prowadzi zbiórkę żywych choinek w donicach. Przekazane przez mieszkańców poświąteczne drzewka wiosną zostaną posadzone w przestrzeni Lublina.

– Mieszkańcy, którzy nie mają co zrobić z poświątecznym drzewkiem w donicy mogą oddać je do miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Choinki, które będą w dobrej kondycji trafią na lubelskie ulice i tereny zielone. Pamiętajmy jednak, że aby roślina się przyjęła powinniśmy poddać ją procesowi hartowania – po tym jak przestanie być już świąteczną dekoracją mieszkania, należy przenieść ją do chłodniejszego pomieszczenia. Drzewko wystawione od razu na niskie temperatury, może ulec poważnemu uszkodzeniu – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Mieszkańcy, którzy z okazji świąt zdecydowali się na zakup drzewka w donicy i nie mają możliwości zasadzenia go do gruntu, mogą przynieść choinkę do miejskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Metalurgicznej 13 k. Tam, pracownik Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej, po oględzinach rośliny i ocenie stanu jej korzeni, zdecyduje czy drzewko jest w dobrej kondycji i nadaje się do posadzenia. Największe szanse na przyjęcie będą miały rośliny regularnie podlewane, przechowywane w mieszkaniach o dużej wilgotności powietrza i w niezbyt wysokiej temperaturze.

Żywe choinki w donicach można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów do 10 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00. Sadzenie roślin rozpocznie się wczesną wiosną, jak tylko pozwoli na to pogoda.

Przypominamy, że odbiór pozostałych choinek z terenu nieruchomości zamieszkałych realizowany jest zgodnie z zasadami odbioru odpadów wielkogabarytowych w formie tzw. wystawki. Ponadto w harmonogramie odbioru odpadów przewidziano także dodatkowy styczniowy i lutowy termin dla poświątecznych drzewek. Zainteresowane tą opcją osoby powinny wypełnić elektroniczny formularz zapotrzebowania, dostępny na stronie firmy odbierającej odpady w danym sektorze albo zgłosić taką potrzebę telefonicznie.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments