9 i 10 czerwca w Świdniku odbędzie się Air Show 2018. Podczas imprezy będzie można podziwiać nie tylko podniebne wyczyny, ale też ciekawe wystawy.

– Wybór miejsca pokazów nie jest przypadkowy. Świdnik to miasto od zawsze związane
z lotnictwem. Świdnicki aeroklub stał się miejscem, gdzie swoje umiejętności szlifowali Mistrzowie Polski i Świata w szybownictwie i akrobacji lotniczej. To wreszcie Świdnik na swój dom wybrał generał Tadeusz Góra, słynny polski lotnik, pilot Dywizjonu 316 i zdobywca najwyższego odznaczenia szybowcowego – wyjaśnia Agnieszka Kalinowska z Miejskiego Ośrodka Kultury, który jest współorganizatorem Air Show.

Organizatorzy Air Show 2018 chcą nawiązać do tradycji lotniczej regionu i przybliżyć uczestnikom bogatą historię lubelskiego lotnictwa.

– Świdnik Air Festival to również ogromne przedsięwzięcie organizacyjne. Współpracujemy
z PZL-Świdnik, Portem Lotniczym Lublin w Świdniku, Aeroklubem Świdnickiem, firmą Navcom Systems. Zależy nam na skupieniu wokół tego wydarzenia jak największej liczby firm i instytucji, które działają w branży lotniczej lub są z nią związane – podkreśla Kalinowska.

Już od rana 9 czerwca nad Świdnikiem zobaczymy samoloty wykonujące przeróżne akrobacje. Wśród pilotów uświetniających imprezę pojawią się gwiazdy, m.in. Artur Kielak – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej, najszybszy polski pilot Łukasz Czepiela, pilotka śmigłowca akrobacyjnego Maria Muś, członek kadry narodowej akrobacji samolotowej w klasie advanced Marek Choim, piloci śmigłowców typu CH-7 Wojciech Gawroński i Janusz Gąsienica, czy formacje: 3AT3 i Cellfast Flying Team.

Ale atrakcji nie zabraknie też na lądzie. Przygotowano wystawy statków powietrznych i pojazdów historycznych. Będzie można też zobaczyć zabytkowe śmigłowce SM-1 i SM-2, skorzystać ze strefy zabaw dla dzieci, lunaparku, stoisk gastronomicznych i handlowych.

Bilety w cenie 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments