Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i Szpital w Janowie Lubelskim otrzymały maseczki chirurgiczne, a Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach kardiomonitory. Taki sprzęt placówki medyczne w województwie lubelskim dostały dzięki funduszom zebranym przez wolontariuszy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Każdy dzień przynosi nowe możliwości, nowe zakupy, ale także setki nowych próśb o pomoc, jakie docierają do Fundacji. Pracujemy maksymalnie intensywnie, starając się zrobić tak wiele, jak tylko się da. Wielkie dzięki za każdą wpłatę na nasz Fundusz Interwencyjny, który rośnie i pozwala nam coraz odważniej podejmować decyzje o kolejnych zakupach dla szpitali – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji.

Dotychczasowa pomoc Fundacji WOŚP dla polskich placówek medycznych w ramach walki z koronawirusem przekroczyła już wartość 25 mln złotych. Orkiestra w ramach tego wsparcia zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tysięcy pakietów indywidualnej ochrony biologicznej i 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95. Fundacja otrzymała także w darze 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments