Próbne egzaminy dojrzałości, do którego podejdą w murach szkoły tegoroczni maturzyści, rozpoczną się 3 marca i potrwają do 16 marca. Dwa tygodnie później, bo od 17 do 19 marca sprawdzić swoją wiedzę będą mogli uczniowie klas 8.

Tradycyjny maraton maturalny rozpocznie egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do niego uczniowie podejdą 3 marca o godzinie 9. Dzień później, napiszą oni matematykę (poziom podstawowy, godz. 9:00), a 5 marca zmierzą się z językiem angielskim (poziom podstawowy, godz. 9:00).

Znamy również terminy próbnych egzaminów 8 klas. Pierwszego dnia, czyli w środę (17 marca) uczniowie podejdą do testu z języka polskiego. W czwartek (18 marca) zmierzą się oni z matematyką, a dzień później z językiem obcym nowożytnym. Wszystkie testy rozpoczynać się będą o godzinie 9.

Nowe zasady

Na test diagnostyczny może przyjść wyłącznie uczeń, nauczyciel, inny pracownik szkoły, bez objawów chorobowych mogących świadczyć o zakażeniu COVID-19.

Jeżeli ktoś z rodziny ucznia, nauczyciela bądź innego pracownika szkoły jest objęty kwarantanną lub przebywa w izolacji dana osoba nie może przyjść na test. Rodzice również nie mogą wchodzić z dzieckiem do szkoły chyba, że dziecko ma problemy z samodzielnym poruszaniem się.

Na egzaminie każdy uczeń korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, między innymi linijki, cyrkla, kalkulatora. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmienniczych albo kalkulatorów rezerwowych dla uczniów, konieczna jest ich dezynfekcja. W przypadku materiałów jednorazowych, których uczniowie nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Uczniowie nie mogą pożyczać przyborów od innych uczniów. Nie powinni oni również wnosić rzeczy, które są zbędne.

Uczniowie na test czekają przed wejściem do szkoły bądź klasy zachowując przy tym odległość 1,5 metra. Na teren szkoły mogą wejść jedynie osoby, które mają na twarzy maseczkę (nie może być to szalik, chusta czy przyłbica). Po zajęciu miejsca w klasie uczniowie mogą zdjąć maseczki.

Przy wejściach do szkół będą ustawione płyny do dezynfekcji, z których skorzystać będzie musiał każdy uczeń i pracownik wchodzący do szkoły. Płyn do dezynfekcji rąk będzie również dostępny w każdej klasie. Ławki w salach muszą być ustawione od siebie w odstępie min. 1,5 metra.

Podczas egzaminów (jeżeli pozwalają na to warunki pogodowe) wszystkie drzwi i okna powinny być otwarte, by zapewnić odpowiednią wentylację.

Szczegółowy harmonogram matur

3 marca, godz. 9 – język polski – poziom podstawowy

3 marca, godz. 14 – język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony), języki mniejszości narodowych (poziom podstawowy)

4 marca, godz. 9 – czwartek matematyka – poziom podstawowy,

4 marca, godz. 14 – historia muzyki, filozofia (poziom rozszerzony)

5 marca, godz. 9 – piątek język angielski – poziom podstawowy

5 marca, godz. 14 – historia sztuki, język kaszubski (poziom rozszerzony)

8 marca, godz. 9 – język angielski – poziom rozszerzony, język angielski – poziom dwujęzyczny

8 marca, godz. 14 – język francuski (poziom podstawowy), język hiszpański (poziom podstawowy), język niemiecki (poziom podstawowy), język rosyjski (poziom podstawowy), język włoski (poziom podstawowy)

9 marca, godz. 9 -język polski – poziom rozszerzony,

9 marca, godz.14 – język francuski (poziom rozszerzony), język francuski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom rozszerzony), język rosyjski (poziom dwujęzyczny), język włoski (poziom rozszerzony), język włoski (poziom dwujęzyczny)

10 marca, godz. 9 – matematyka poziom rozszerzony

10 marca, godz. 14 – język hiszpański (poziom rozszerzony), język hiszpański (poziom dwujęzyczny), język niemiecki (poziom rozszerzony), język niemiecki (poziom dwujęzyczny)

11 marca, godz. 9 – biologia – poziom rozszerzony,

11 marca, godz. 14 – informatyka – poziom rozszerzony

12 marca, godz. 9 – chemia – poziom rozszerzony,

12 marca, godz. 14 – wiedza o społeczeństwie (poziom rozszerzony)

15 marca, godz. 9 – historia – poziom rozszerzony

15 marca, godz. 14 – fizyka – poziom rozszerzony

16 marca, godz. 9 – geografia – poziom rozszerzony

16 marca, godz. 14 – języki mniejszości narodowych (poziom rozszerzony).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments