Już widać efekty rewitalizacji Parku Ludowego w Lublinie. Wyznaczone zostały wszystkie naturalne tory rowerowe, gotowe są murki przy schodach głównych przy ul. Piłsudskiego, a także konstrukcja kładki przez Bystrzycę, która czeka na ostatnie zabezpieczenia przed korozją, montaż balustrad i drewnianego podestu.

Trwają intensywne prace przy wymianie gruntu i wykonywaniu stabilizacji pod alejki. Ma to związek z wprowadzoną zmianą technologii wzmocnienia alejek parkowych dla spełnienia parametrów nośności. Nad rzeką Bystrzycą powstaje przystań kajakowa, schody i zejście do wody. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa ogrodzenia wybiegu dla psów.

Nowym sercem zrewitalizowanego parku będzie dydaktyczny ogród wodny, który powstaje w miejscu dawnego amfiteatru. Prace przy jego budowie są bardzo zaawansowane – do wykonania pozostała izolacja i wykończenie niecki fontanny, ostanie instalacje hydrotechniczne i montaż dysz.

W strefie wypoczynku trwa budowa placu zabaw z drewnianych bali, w najbliższym czasie pojawią się też meble z granitu, które aktualnie są jeszcze w produkcji. Do ostatnich etapów w tej części inwestycji należy wykonanie nawierzchni placów oraz montaż pozostałych urządzeń i elementów małej architektury.

Jesienią zostały zasadzone wszystkie drzewa, wiele z nich teraz znajduje się w fazie kwitnienia. W obszarze zieleni pozostało już wykonanie nasadzeń krzewów i roślin ozdobnych.

Rewitalizacja przyrodnicza Parku Ludowego rozpoczęła się w 2019 roku. Całkowita wartość projektu to ok 44 mln zł przy dofinansowaniu europejskim w wysokości 20,5 mln zł.

Fot. Urząd Miasta Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments