Będzie zabawnie i niebezpiecznie. Będzie taniec z małpami i spotkanie z innymi, dziki mizwierzętami. „Dżungla Przyjaźni” to kolejna tańcobajka, która została stworzona przez lubelskich artystów i wydana na płycie CD. Historia wykreowana przez artystów opowiada o bardzo cennej w naszym życiu wartości, jaką jest przyjaźń.

– Z wykształcenia jestem pedagogiem i animatorem kultury. Jestem też wodzirejem i instruktorem tańca oraz zajmuję się teatrem. Zacząłem szukać czegoś, co będzie dla dzieci. Stwierdziliśmy, że tańcobajki będą im odpowiadać, bo będzie w nich trochę tego wszystkiego i fabuła, czyli emocje – wspomina Dawid Modrzejewski, współpomysłodawca Tańcobajek.

Po licznych sukcesach między innymi „Czerwonego Kapturka”, który został stworzony dla przedszkolaków i „Kota w Butach” dla dzieci z klas 1-3, przyszedł czas na tańcobajkę dla starszych dzieci. Tak powstała „Dżungla Przyjaźni”, która tak jak i poprzednie produkcje artystów z Lublina powstała w formie płyty.

– „Dżungla Przyjaźni” była kolejną produkcją. W spektaklu gra 10 osób, a do tej pory główną postacią byłem ja. Ula Kasprzak-Wąsowska i Marzena Lamch-Łoniewska poprzez muzykę tworzą taki kolektyw, “Kobiety, których nie ma”. Śpiewa też Przemek Buksiński, więc jak robiliśmy płytę to dla mnie było oczywiste, że to nie ja mam robić narrację tylko Przemek, bo jest świetnym aktorem – opowiada Modrzejewski.

Cała historia jest przeplatana muzyką i piosenkami, a to tworzy klimat spektaklu. „Dżungla Przyjaźni” to opowieść o młodym chłopaku, który ma wszystko, bo pochodzi z bogatej rodziny oprócz przyjacielem i prawdziwą relacją.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną artyści nie mogą wystawić spektaklu na żywo. Stworzyli jednak wyjątkowy teledysk, którego premierę zaplanowano na niedzielę (31 maja) w telewizyjnym programie „Ziarno”. Oficjalna premiera odbędzie się jednak dzień później, w poniedziałek (1 czerwca).

Płytę z tańcobajką będzie można kupić od poniedziałku (25 maja). – Kupić można wcześniej żeby ci, którzy chcą zrobić prezent na dzień dziecka otrzymali płytę w terminie – dodaje pan Dawid.

Fot. Andrzej Maj/ Tańcobajki

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments