Teatr w centrum handlowym? Dlaczego nie! W październiku możemy spodziewać się gościnnych występów artystów Teatru im. H. Ch. Andersena w lubelskim Centrum Handlowym Plaza. To wyjątkowe wydarzenie jest podsumowaniem 65-lecia działalności teatru.

By rozwijać dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływać na abstrakcyjne myślenie naszych pociech teatr zdecydował się wyjść w miejsce, gdzie najmłodszych jest bardzo dużo. Właśnie dlatego Teatr Andersena zdecydował się tak nietypowo świętować kolejną rocznicę.

Mieszkańcy Lublina będą mogli odwiedzić specjalną animowaną wystawą prezentującą elementy scenografii, kostiumy i lalki oraz projekcje filmowe. Wszystkie eksponaty wykonane zostały przez zespół specjalistów z teatralnych pracowni krawieckich, stolarskich i lalkarskich oraz pochodzą ze spektakli granych na deskach lubelskiego teatru. Dodatkowo tajniki świata teatru wyjaśni odwiedzającym oprowadzający po wystawie Pan Andersen, aktor wcielający się w duńskiego pisarza.

Dodatkowo artyści zaprezentują animacje lalek, zorganizują warsztaty plastyczne i czytanie bajek. To tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji stworzonych z myślą o najmłodszych gościach galerii. W soboty 5, 12, 19 oraz w weekend 26-27 października, w godzinach 12:00-18:00, we wnętrzach Lublin Plaza na II piętrze (naprzeciwko Cinema City), zostanie wydzielonych 6 stref, w których dzieci oraz ich rodzice będą mogli „zajrzeć za kulisy” życia teatru.

W ramach akcji zaaranżowana zostanie m. in. specjalna przestrzeń do robienia zdjęć w kostiumach i maskach na tle teatralnej scenerii. W pozostałych strefach dzieci będą mogły wziąć udział w prowadzonych przez pedagog teatralną warsztatach z tworzenia lalek pacynek, dowiedzieć się, jakie typy lalek wykorzystywane są na scenie oraz samodzielnie spróbować je ożywić. Najmłodsi będą mogli również posłuchać baśni Andersena czytanych przez jednego z aktorów.

Do tego wszystkiego zostanie zorganizowane specjalne oprowadzanie po wystawie połączone z warsztatem plastycznym dla grup szkolnych i przedszkolnych. Dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy aktora, lalkarza, scenografa i projektanta kostiumów, zobaczyć dzieła twórców i rzemieślników teatralnych, poznać rodzaje lalek i jak je animować, dowiedzieć się kim był Hans Christian Andersen. Najmłodsi będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych, a stworzone przez nich dzieła wezmą udział w konkursie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Na wystawę zlokalizowaną na II piętrze już od progów galerii zapraszać będzie duża lalka Buki, znana ze spektaklu Muminki. Będzie ona przechadzać się po parterze w towarzystwie Panny Migotki lub Paszczaka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments