Wieczory coraz dłuższe, zimno i szaro za oknem, aż nie chce się wychodzić z domu. Można czytać książki, relaksować się przy muzyce, albo obejrzeć ciekawe programy czy seriale, które mogą zainspirować do remontu domu, albo nawet zmiany miejsca zamieszkania. Przygotowaliśmy listę programów, które nie pozwolą na nudę.

Programy z tematyki około budowlanej cieszą się ogromną popularnością. Wprowadzają nas w świat remontów i domowych inspiracji. Często wywracają świat osób zgłaszających się do udziału, do góry nogami. Wybraliśmy najciekawsze produkcje telewizyjne z jesiennej oferty.

Domo +

Daleko od miasta

Myślisz czasem, żeby wszystko rzucić i wyjechać na wieś? To program dla ciebie. Natalia Sosin-Krosnowska zabiera widza w najodleglejsze zakątki Polski – tam, gdzie ludzie z miasta znaleźli swój azyl. Często stare domy zostały odnowione tak, że wydaje się to niemożliwe do wykonania.

Małe i wspaniałe

„Małe i wspaniałe” to seria, która udowadnia, że na malutkim metrażu można mieć w pełni funkcjonalną przestrzeń do życia. I co najbardziej interesujące: nie muszą to być wcale domki, a np. autobus, barka, kamper czy niewielki samolot! To, w jaki sposób zaadoptować je na cele mieszkalne wymaga sporo kreatywności, ale koszty są nieduże.

Lifting wnętrz z Marią Semczyszyn

Maria Semczyszyn zajmuje się przygotowywaniem nieruchomości do sprzedaży albo wynajmu. Na antenie Domo+ prowadzi program,gdzie wraz ze swoim współpracownikiem Wieśkiem pomaga w szybkim re-designie pokojów, których wygląd chcą zmienić właściciele.

Meblokracje

Artur Indyka pokaże ci krok po kroku proces renowacji wszelkich elementów wyposażenia wnętrz. Daje też pomysły na to, jak wykorzystać niepotrzebne przedmioty w inny sposób, np. ze starych głośników robi domki dla kotów, a z meblościanki łóżko z szufladami na pościel. Jeżeli chcesz dać drugie życie meblom, albo zrobić coś oryginalnego, to program dla ciebie.

HGTV

Domowe rewolucje

Program, w którym Dorota Szelągowska wraz ze swoim zespołem czynią cuda z mieszkań. Zmieniają kuchnię w wymarzoną sypialnię, malutkie mieszkanie przystosowują dla pary planującej wspólna przyszłość, a stary dom jednorodzinny przekształcają w elegancką przestrzeń.

Para w remont

Para prowadzących, która wykorzystuje swoje doświadczenie w aranżacjach i przeróbkach w domu. Projektują, remontują i urządzają wnętrze w budżecie 10 000 zł.

Mama, remont i ja

Karrie i Tristan Trowbridge to mama i syn, którzy połączyli siły i zajmują się niechcianymi domami w ich rodzinnym Bend w Oregonie. Kupują je, remontują i sprzedają. Nie ma dla nich wyzwania, którego by się nie podjęli.

Zgłoś remont

Krzysztof Miruć zajmuje się remontem domów uczestników. Architekt sprawdza ich potrzeby i budżet. Mierzy się z oczekiwaniami bohaterów, jak trzeba zrywa podłogi, ale i dba o najmniejsze szczegóły wystroju.

Darek Solo

Łóżko z baldachimem czy zabudowa do przedpokoju? Dla Darka Wardziaka – jednego z najbardziej znanych stolarzy w Polsce, to nie problem. Dodatkową atrakcją jest fakt, że fabuła programu opiera się na robieniu niespodzianki dla osoby obdarowanej.

Nasz nowy dom

Program, w którym prowadząca Katarzyna Dowbor wraz z ekipą w krótkim czasie remontują domy osobom bardzo tego potrzebującym. Często są to rodziny, których członkowie dotknęła choroba, ubodzy i pokrzywdzeni przez los. Remont domu wprowadza w ich życie dużo pozytywnej energii.

Netflix

Najbardziej niezwykłe domy świata

To gratka dla miłośników architektury. Znany architekt Piers Taylor wraz z aktorką i entuzjastką nieruchomości Caroline Quentin przemierzają świat w poszukiwaniu nietypowych i pięknych domów. Odwiedzają Norwegię, Hiszpanię, Indie oraz Izrael.

Zaskakujące wnętrza

W programie poznamy ekscentrycznych właścicieli domów, którzy włożyli wiele wysiłku w to, by stworzyć wymarzone przez siebie wnętrza. Gigantyczne akwarium w salonie, chata w szklarni, dom jak z horroru? To wszystko naprawdę powstało!

Sprzątanie z Marie Kondo

Marie Kondo udowadnia, że lepiej mieszka się we wnętrzach, które są zorganizowane. Jej książka „Magia sprzątania” stała się bestsellerem. Program tak samo. Marie uczy sprzątania i segregowania własną opracowaną metodą.

Więcej pomysłów znajdziecie na stronie muratordom.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments