Jeśli byłeś chory i miałeś charakterystyczne objawy koronawirusa możesz zbadać obecność przeciwciał. To proste badanie, bo opiera się wyłącznie na pobraniu krwi, da jasną odpowiedź na to, czy jesteśmy odporni na COVID-19. Podpowiadamy, gdzie i za ile można je komercyjnie wykonać w Lublinie.

Test na obecność przeciwciał można wykonać między innymi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Za badanie zapłacimy 100 zł. Również w tej cenie możemy wykonać badanie w Luxmedzie. Za test w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zapłacimy 30 zł, a nieco drożej, bo 42 zł w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Badanie można wykonać również w placówce Medicover, lecz tam kosztuje ono 220 zł.

Test może wykonać każda chętna osoba, która chce się dowiedzieć czy ma przeciwciała. Nie wymaga on specjalnego przygotowania.

Dotychczasowe badania immunologiczne wykazały, że przeciwciała IgM organizm wytwarza 12 dni od zakażenia, a IgG 14 dni. Wynik badania, otrzymamy już po 3 godzinach od wykonania. Pozytywny oznacza aktywne zakażenie lub zakażenie przebyte w przeszłości. Negatywny natomiast oznacza, że organizm nie wytwarza przeciwciał, czyli nie jest i nie był nigdy zakażony.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments