Już wkrótce na placu Łokietka przy ulicy Królewskiej przed lubelskim Ratuszem stanie makieta przedstawiająca Lublin na przełomie XVI i XVII. Makieta będzie dostępna dla zwiedzających pod koniec października.

– Makieta przedstawiająca Lublin na przełomie XVI i XVII w. ustawiona zostanie do końca października na placu Łokietka. Jej położenie pozwoli porównać widok obecny z rekonstrukcją historyczną. Makieta ma być stałym elementem placu Łokietka, dlatego będzie wykonana z trwałego materiału, brązu – informuje Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Wykonanie i ustawienie makiety jest częścią projektu europejskiego “Nowe życie Starego Miasta: rewitalizacja zabytków dziedzictwa historycznego i kulturalnego w Łucku i Lublinie”, który UM Lublin realizuje wspólnie z Łuckiem.

Miasto ogłosiło już drugi przetarg na jej budowę. Pierwszy zakończył się niepowodzeniem. Termin składania wniosków upłynął w poniedziałek (7 czerwca).

– W pierwszym postępowaniu na wykonanie makiety złożono cztery oferty. Żadna z nich na została podpisana w systemie, co jest obligatoryjnym wymogiem. W związku z tym oferty zostały odrzucone – tłumaczy Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments