Od wtorku (8 czerwca) do czwartku (10 czerwca) trwać będą tegoroczne Lubelskie Dni Seniora. Wśród wydarzeń adresowanych do mieszkańców powyżej 60 lat dominować będą spacery, koncerty i aktywności na świeżym powietrzu. Na większość spotkań obowiązują zapisy.

– Zapraszamy lubelskich seniorów do skorzystania z oferty, którą dla nich przygotowaliśmy. Mimo nadal obowiązujących obostrzeń, staramy się pomóc w powrocie do normalności po trudnym okresie epidemii. Ruch, aktywność na świeżym powietrzu, kontakt z naturą i innymi ludźmi są świetnym sposobem na odzyskanie dobrej formy i pogody ducha – mówi Sławomir Skowronek, dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin.

Oferta tegorocznych Lubelskich Dni Seniora obejmuje różnorodne atrakcje. Ze względu na obostrzenia, wszystkie odbędą się na świeżym powietrzu. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz autorskie spacery z przewodnikiem po Lublinie to plan na pierwszy dzień. Hasłem drugiego dnia jest sport jako klucz do dobrego zdrowia. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w treningach sportowych od porannej gimnastyki zaczynając od tai chi, na międzypokoleniowej grze w koszykówkę kończąc. Trzeciego dnia, na zakończenie Dni Seniora, odbędzie się koncert w Ogrodzie Saskim.

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS oraz Muzeum Wsi Lubelskiej będzie bezpłatne dla seniorów i dostępne dla nich we wtorek (8 czerwca) przez cały dzień. Zwiedzanie nie wymaga wcześniejszego zgłaszania się. Na wszystkie pozostałe aktywności, takie jak wycieczki tematyczne z przewodnikami, zajęcia sportowe i koncert obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

W czwartek (10 czerwca) o godzinie 16.30 zagrają nam „Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem” w wykonaniu Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana, z udziałem wokalistów: Joanny Stefańskiej-Matraszek – sopran i Ireneusza Miczki – baryton. Koncert będzie poprzedzony recitalem zdobywczyni głównej nagrody w konkursie „The Voice of Senior” Krystyny Szydłowskiej oraz występem lubelskiego zespołu wokalnego „Pasjonatta”. Odbiór wejściówek na koncert od poniedziałku (31 maja) w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych , ul. Leszczyńskiego 23, tel. 81 466 30 50.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments