W piątek (25 stycznia) w Filharmonii Lubelskiej będziecie mieli okazję uczestniczyć w jubileuszowym koncercie z okazji 75. rocznicy powstania tej instytucji. Początek wydarzenia o godzinie 19.

Koncert Nadzwyczajny to trzygodzinna uczta nie tylko dla ucha, ale i oka. Podczas wydarzenia wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii pod dyrygenturą Antoniego Wita. Wit jest również gościem specjalnym tego wydarzenia. Orkiestra, wykona takie utwory jak Modest Musorgski – poemat symfoniczny Noc na Łysej Górze, Suita Ognisty ptak (wersję z 1919 roku) – Igora Strawińskiego i V Symfonię e-moll opus 64 – Piotra Czajkowskiego.

Filharmonia Lubelska jest pierwszą instytucją kulturalną w Polsce, która rozpoczęła swoją działalność po II wojnie światowej. W grudniu 1944 roku zorganizowano Lubelską Orkiestrę Kameralną, przekształconą w 1946 roku w Miejską Filharmonię w Lublinie. W jej orkiestrze gra osiemdziesięciu trzech muzyków, wykonujących zróżnicowany repertuar – począwszy od muzyki baroku przez klasycyzm, romantyzm, aż po muzykę współczesną. Dotychczas, przez scenę Filharmonii przewinęło się wielu artystów – nie tylko tych pochodzących z Polski, ale również i tych spoza granic kraju. Na jej deskach wystąpił między innymi Karol Teusch, Jerzy Katlewicz, Henryk Czyż czy Vladimir Kiradjiev.

Podczas jubileuszu będziecie mogli spotkać się nie tylko z pracownikami filharmonii, ale także z melomanami i wszystkimi jej przyjaciółmi. Bilety są dostępne w cenach od 30 do 50 złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments