Tomaszów Lubelski położony jest w sercu Roztocza. Przyciąga malowniczymi krajobrazami i zabytkami. To tu możemy zarówno zwiedzić przykuwające uwagę historyczne budowle, wybrać się na spacer, czy oddać różnym sportom.

Miasto stawia też na rozwój infrastruktury. Co roku modernizuje istniejące już obiekty, poprawia jakość życia i bezpieczeństwa mieszkańców remontując drogi, czy place zabaw. Poprzednie lata przyniosły miastu wiele inwestycji, którymi mieszkańcy mogą cieszyć się podczas codziennych dojazdów do szkoły, pracy czy w trakcie planowania swojego wolnego czasu.

Nowe drogi

Największym przedsięwzięciem drogowym w 2018 roku była budowa ul. Cypriana Kamila Norwida. Podczas prac została wymieniona kanalizacja deszczowa. Mieszkańcy zyskali tu również oświetlenie uliczne, które znacznie poprawiło ich bezpieczeństwo. Wśród przeprowadzonych drogowych inwestycji znalazły się również remonty ul. Asnyka, Piłsudskiego, Rogózieńskiej, Rynek i gen. Szylinga.

Kryta pływalnia

Najważniejszą, długo oczekiwaną inwestycją jest budowa krytej pływalni, którą rozpoczęto już w grudniu 2018 r. Mieszkańcy będą mogli liczyć na baseny, jacuzzi, bicze wodne i sauny już pod koniec 2020 roku.

Basen powstanie w zachodniej części Tomaszowa Lubelskiego. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji nieckę o wymiarach 12.5 m x 25 m, sześć torów do pływania. Jego głębokość będzie wynosiła od 1,2 m do 1,8 m. W budynku znajdzie się też część rekreacyjna, zjeżdżalnia, pomieszczenia do ćwiczeń sportowych, zabiegów rehabilitacyjnych oraz kawiarnia.

Będzie też zjeżdżalnia o długości 60 m, jacuzzi i 2 fińskie sauny. Na piętrze budynku zaprojektowana została widownia ze 152 miejscami siedzącymi.

Cmentarz wojenny

Inwestycja dotycząca remontu cmentarza wojennego w Tomaszowie Lubelskim podzielona była na dwa etapy. Po upływie miesiąca od podpisania przez burmistrza umów z wykonawcą mieszkańcy mogli korzystać już z nowo utwardzonej drogi dojazdowej od ul. Lwowskiej do bramy Cmentarza wojennego.

Drugi etap inwestycji dotyczył remontu ogrodzenia znajdującego się na terenie cmentarza. Zniknęły stare przęsła ogrodzeniowe, które zastąpiono średnioozdobnymi przęsłami na stalowych słupach.

Oświetlenie ulic

Władze miasta, chcąc zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców na tomaszowskich ulicach, postanowiły również zainwestować w modernizację oświetlenia znajdującego się przy ul. Chopina, ul. 29 listopada, Wojska Polskiego, Józefowskiej, Obrońców Pokoju, Lipowej i Broniewskiego.

Siłownia i plac zabaw

W ramach Budżetu Obywatelskiego zamontowano siłownię zewnętrzną przy OSiR „Tomasovia” oraz wyposażono plac zabaw dla dzieci na terenie ogródków działkowych “Przyszłość”. Na początku grudnia siłownia została oficjalnie otwarta. Mieszkańcy zyskali kolejne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Inwestycje w liczbach

Tylko w 2018 roku na inwestycję przeznaczono ponad 20 milionów zł. Na budowę i remont dróg poszło blisko 5 milionów zł, na remonty i modernizację budynków i placów – 12 milionów zł, oświetlenie – blisko 600 tys. zł, a na wodociągi i kanalizację – 4,6 mln zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments