W najbliższy piątek (28 czerwca) w Lublinie zostanie rozegrany I etap wyścigu kolarskiego „2. Tour De Pologne Women 2024″ – jazda indywidualna na czas. W związku z tym wystąpią zmiany w organizacji ruchu oraz utrudnienia w centrum miasta.

W godz. 8.00-23.00 nastąpi zamknięcie ulic: Kapucyńskiej, 3 Maja (na odcinku od skrzyżowania z ul. Żołnierzy Niepodległej do ul. Krakowskie Przedmieście) oraz Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Wieniawskiej). Ul. Wieniawska pozostanie przejezdna do godziny 14.00. Dodatkowo nieczynny będzie dla ruchu pas jezdni ul. Żołnierzy Niepodległej w kierunku ul. 3 Maja, a pojazdy dojeżdżające od strony ul. Ewangelickiej zostaną skierowane w ul. Ogrodową. Ponadto wyłączone z użytkowania zostaną wszystkie miejsca postojowe na ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Kapucyńskiej.

Dodatkowo w godz. 14.00 – 21.00 nastąpi zamknięcie całego odcinka Al. Racławickich (od ul. Lipowej do al. Kraśnickiej). Wyjątkiem pozostanie skrzyżowanie Al. Racławickie – ul. Poniatowskiego – ul. Sowińskiego, gdzie do godziny 16.00 ruch poprzeczny zostanie utrzymany.  Wszystkie sygnalizacje na skrzyżowaniach Al. Racławickich oraz ul. Krakowskie Przedmieście na czas trwania imprezy sportowej będą pracowały w trybie „żółty puls”. Zmiany obejmą również komunikację zbiorową, która nie będzie kursowała na zamkniętych odcinkach ulic i zostanie skierowana na trasy alternatywne. O szczegółach poinformuje ZTM w Lublinie.

Etap I – jazda indywidualna na czas odbędzie się w godz. 16.00-20.00. Wyścig rozpocznie się ze startu wspólnego na ul. 3 Maja. Trasa zawodów kolarskich obejmuje ulice: 3 Maja – w prawo w Krakowskie Przedmieście – prosto Al. Racławickimi – nawrót na Al. Racławickich – prosto Krakowskim Przedmieściem – Plac Litewski (meta). Etap rozgrywany będzie przy całkowicie wyłączonym ruchu. Trasę wyścigu zabezpieczać będą pracownicy służby porządkowej organizatora przy współpracy z Policją i Strażą Miejską.

Fot. Zdjęcie archiwalne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments