Trwa remont na ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Od 7 stycznia nieprzejezdna jest cała ulica. Mimo zimowej aury, prace przy tej inwestycji idą pełną parą.

Obecnie zamknięty jest kilkudziesięciometrowy odcinek zaczynający się od miejsca tuż za skrzyżowaniem z al. Andersa w kierunku ul. Lwowskiej. Kolejne etapy, które będą realizowane w zimie, będą polegały na przesuwaniu się robót w kierunku ul. Lwowskiej i wyłączaniu z ruchu kolejnych odcinków o długości od ok. 50 do ok. 100 m.

Obecnie zakaz ruchu nie obowiązuje jedynie kierowców dojeżdżających do posesji. Podpowiadamy, jak jeździć w tych okolicach miasta, żeby nie natknąć się na trwające roboty i zamkniętą ulicę.

* Pierwszą alternatywną możliwością dojazdy na osiedle przy ul. Kalinowszczyzna jest wjazd od strony ul. Lwowskiej zarówno w ul. Kalinowszczyzna (do skrzyżowania z ul. Kleeberga), ul. Krzemieniecką oraz ul. Stefana Okrzei, która prowadzi do ul. Krzemienieckiej.

* Możemy również wybrać drogę wjazdową prowadzącą od ul. Kleeberga. Wjazd znajduje się przy al. Andersa zaraz za rondem. Jadąc ul. Kleeberga dojedziemy do ul. Orlika-Ruckermana, ul. Wołyńskiej, oraz ul. Kustronia.

* Obecnie skręcając z ul. Lwowskiej bezpośrednio w ul. Kalinowszczyzna dojedziemy jeszcze do ul. Floriańskiej i ul. Siennej, ul. Białkowska Góra, ul. Niskiej, ul. Tatarskiej, ul. Okólnej i ul. Towarowej, a także ul. Dembowskiego i ul. Krzemienieckiej.

* Od ul. Kalinowszczyzna jest jeszcze możliwy dojazd bezpośrednio do ul. Kleeberga, jednak w toku prowadzonych robót drogowych dostęp do ulic, do których wjazd znajduje się bezpośrednio od ul. Kalinowszczyzna będzie się zmieniał.

Ile to potrwa

Inwestycja ruszyła na początku grudnia. Prace prowadzi Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych wraz z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów S.A. Na początku na ul. Kalinowszczyzna można było jeździć jednym pasem. – W roku 2019 i 2020 organizacja ruchu przewiduje zamknięcie ulicy całą szerokością jezdni w kilkusetmetrowych odcinkach z zapewnionym dojazdem z obu stron remontowanego odcinka. Zakończenie przebudowy planujemy na czerwiec 2020 roku – mówi Krzysztof Góra, dyrektor ekonomiczny Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments