Na Arenę Lublin już dotarł puchar, o który młodzieżowe reprezentacje piłki nożnej Mistrzostw Świata FIFA U-20 powalczą na przełomie maja i czerwca. Bilety jeszcze są do kupienia.

W Lublinie odbędzie się 9 spotkań. Zagrają drużyny Tahiti, Senegalu, Hondurasu, Nowej Zelandii, Kolumbii, Urugwaju i Norwegii. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek, 23 maja. 3 i 4 czerwca odbędą się rozgrywki 1/8 finału, a 11 czerwca czekają nas emocje związane z rozgrywkami półfinałowymi.

– Dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy do lat 21 pokazaliśmy, że Lublin potrafi zorganizować dużą międzynarodową sportową imprezę. Dzięki świetnej organizacji i bardzo dobrej współpracy z UEFA otrzymaliśmy możliwość współorganizowania kolejnego tak dużego przedsięwzięcia jakim są mistrzostwa świata – mówi prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. – Jesteśmy dobrze przygotowani, a to oznacza, że jesteśmy otwarci na kolejne propozycje.

Podczas prezentacji zwycięskiego pucharu na Arenie Lublin nie obyło się bez dodatkowych atrakcji. Na bramkarski pojedynek i towarzyski mecz na murawie prezydenta miasta wyzwał Andrzej Mierzejewski, były sędzia, artysta, członek kabaretu Smile. Mecz zakończył się zwycięskim remisem obu drużyn.

Komunikacja Miejska

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata lubelska komunikacja miejska będzie sprzyjała wszystkim kibicom. Na stadion najlepiej będzie dotrzeć autobusem. Osoby posiadające na mecze w tym dniu będą korzystać z przewozów bezpłatnie. Dojazd na mecze będzie możliwy autobusami nr 1, 13, 30, 34, 45 oraz trolejbusami nr 152, 154 i 161.

Będzie też możliwość parkowania na lubelskich parkingach. Kibice poruszający się samochodem będą mogli zaparkować na parkingu Galerii VIVO!, przy Targu pod zamkiem, na placu zamkowym oraz przy MOSiR na al. Zygmuntowskich.

Zamknięte ulice

Podczas dni turniejowych nastąpi zmiana w organizacji ruchu na al. Lubelskiego Lipca ‘80, ul. Cukrowniczej oraz ul. Muzycznej. Nastąpi zamknięcie ruchu na rondzie Lubelskiego Lipca ‘80 od ul. Stadionowej do ul. Cukrowniczej zostanie zamknięty. Nie przejedziemy też odcinkiem 400 m na ul. Lubelskiego Lipca ‘80, gdzie na prawym pasie zostanie rozplanowany parking dla 10 autokarów.

Buspasy na ul. Stadionowej i ul. Muzycznej przeznaczone zostaną dla Transportu Turniejowego: grup zorganizowanych, autokarów, VIP oraz pojazdów z identyfikatorami.

Mecze

23 maja, godz. 18: Tahiti – Senegal

24 maja, godz. 18: Honduras – Nowa Zelandia

26 maja, godz. 18: Senegal – Kolumbia

27 maja, godz. 18: Honduras – Urugwaj

29 maja, godz. 20.30: Kolumbia – Tahiti

30 maja, godz. 18: Honduras – Norwegia

3 i 4 czerwca, godz 17.30: mecze 1/8 finału

11 czerwca, godz. 20.30: półfinał

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments