Obcokrajowcy, którzy mieszkają na terenie Lublina mogą wziąć udział w zajęciach z języka polskiego. Stowarzyszenie Homo Faber przygotowało kurs dla wszystkich chętnych.

– Podczas takich zajęć będzie można nauczyć się nie tylko języka polskiego, ale też poznać historię oraz tradycję. Skupiamy się na nauce języka, uważamy, że nie ma integracji, budowania społecznej spójności bez znajomości języka polskiego – mówi Anna Dąbrowska z Homo Faber.

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. W pierwszej znajdą się osoby, które nie rozmawiają po polsku, a w drugiej ci bardziej zaawansowani.

– Z dotychczasowych zajęć korzystają w większości osoby pochodzące z Ukrainy oraz Białorusi, ale wśród uczestników są także osoby z Danii czy Chorwacji oraz z Hawajów. Prowadzimy te zajęcia od 2010 roku i widzimy zmieniający się trend. Wcześniej osoby, które przychodziły do nas, nie były zdecydowane, czy chcą zostać w Polsce, czy chcą tu pracować. Teraz każdy z biorących udział w zajęciach mówi, że chciałby tu zostać – dodaje Dąbrowska.

W zajęciach może wziąć udział każdy. Wystarczy tylko wysłać zgłoszenia na info@hf.org.pl. W treści maila należy wpisać imię i nazwisko oraz opisać stopień znajomości języka polskiego.

Inna Yasnitska

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments