Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w sobotę (22 września) odbędzie się wycieczka rowerowa z terenu Błoni pod Zamkiem nad Zalew Zemborzycki. Start o godz. 11. Jednym z uczestników wyprawy będzie Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wycieczka zakończy się „Tweedowym Piknikiem z cyklistami” nad Zalewem Zemborzyckim. Organizatorzy zachęcają do włożenia strojów z epoki lub jakiegoś elementu nawiązującego do lat międzywojennych, bo przed startem zaplanowano wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

W trakcie pikniku rowerzyści urządzą rodzinny quiz związany z historią roweru i Lublina. Będzie można podziwiać zabytkowe rowery, w tym rower wyprodukowany w 1938 r. w Lubelskiej Wytwórni Rowerów. Retrocykliści zachęcają, aby na piknik zabrać koce i poduszki oraz kosz piknikowy. Apelują również, aby na retro pikniku nie było plastiku – dlatego należy zabierać ze sobą porcelanowe lub metalowe kubeczki oraz talerzyki i sztućce.

Aby wziąć udział w pikniku, trzeba się wcześniej zapisać pod adresem e-mail: ltrc@onet.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Lubelskie Towarzystwo Cyklistów na zgłoszenia czeka do 21 września do godziny 15. Każda zarejestrowana osoba otrzyma pamiątkowe gadżety oraz talon na poczęstunek.

Piknik odbędzie się nad Zalewem Zemborzyckim przy Tawernie La Traviata (ul. Krężnicka 6).

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments