Budowa mostu na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej da się we znaki zarówno kierowcom, jak i pasażerom komunikacji miejskiej. Ale innego wyjścia nie ma. To już pewne – z powodu przebudowy ronda przy Gali ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Wykonawca już niebawem przystąpi do rozbiórki mostu.

Do tej pory Ratusz nie przewidywał takiego rozwiązania. Od momentu ogłoszenia przetargu urzędnicy twierdzili, że inwestycja będzie prowadzone bez wyłączania jezdni z ruchu. Teraz sytuacja się zmieniła – ulica Fabryczna będzie nieprzejezdna i to już od 10 lutego. Samochody wrócą tu jesienią. Do tego czasu kierowcy pojadą objazdem przez ul. Wolską.

Utrudniony dojazd do domów i pracy będą miały też osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Prawdopodobnie autobusy będą teraz jeździły ul. 1 Maja, ale tylko w jednym kierunku od ul. Kunickiego i Wolskiej w stronę Gali. W drugą stronę MPK pojedzie objazdem przez ul. Lubelskiego Lipca’80 i Wolską. Przez ul. 1 Maja pojedziemy liniami: 3, 6, 7, 16, 17, 23, 29, 55, 156, 157, 159 i 160.

Prace związane z przebudową ronda Lubelskiego Lipca ‘80, które znajduje się przy Gali, ruszyły na początku listopada 2018 r. Realizacji inwestycji podjęło się konsorcjum, w którego skład wchodzi PRD Lubartów oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina. Według wykonawców, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac planowane było na koniec 2019 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments