Studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie mogą już wrócić do akademików. Muszą jednak zapoznać się z nowymi zasadami, jakie będą w nich obowiązywały w związku z epidemią koronawirusa.

W domach studenckich UMCS do odwołania zakazuje się odwiedzin osób mieszkających w poszczególnych domach studenckich, w tym mieszkańców z innych akademików. Nie wolno również mieszkańcom przemieszczać się pomiędzy domami studenckimi i opuszczać domów studenckich w godzinach pomiędzy 23.00 a 7.00, z wyjątkiem nagłej, nieprzewidzianej i bezwzględnie koniecznej potrzeby za uprzednim powiadomieniem administracji domu studenckiego. Nie wolno także gromadzić się w dużych grupach i organizować imprez.

Bezwzględnie należy zachowywać dystans społeczny minimum dwóch metrów od siebie podczas przemieszczania w budynku domu studenckiego w częściach przeznaczonych do wspólnego użytku. W szczególności w pomieszczeniach kuchennych, pomieszczeniach sanitarno-higienicznych, windach, należy poruszać się zgodnie z zaleceniami dotyczącymi liczby osób, które mogą się tam jednocześnie znajdować. Pracownicy, jak i studenci muszą nosić maseczki ochronne korzystając z części wspólnych akademika, takich jak korytarze, klatki schodowe, kuchni, pralni, wind, świetlic i łazienek. Przed wejściem do budynku należy dezynfekować ręce.

Zalecane jest również, by zachowywać szczególną higienę osobistą, zgodnie z wydawanymi komunikatami Głównego Inspektora Sanitarnego, jak i szczególną dbałość o pozostawianie porządku po sobie korzystając z pomieszczeń i urządzeń przeznaczonych do wspólnego użytku. Każdy kto wchodzi do budynku będzie miał mierzoną temperaturę ciała, termometrem bezdotykowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments