W najbliższy poniedziałek (11 grudnia) w godz. 10.00-14.00 na placu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się druga edycja Akademickiego Jarmarku Świątecznego.

Akcja nawiązuje do słynnych jarmarków świątecznych organizowanych na całym świecie i ma na celu wsparcie fundacji i stowarzyszeń oraz społeczności sąsiedzkich działających na terenie naszego miasta. Na stoiskach Akademickiego Jarmarku Świątecznego dostępne będą m.in. ozdoby choinkowe, pierniki, kartki świąteczne czy makramy.

– Do organizacji wydarzenia zaprosiliśmy Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, Lubelskie Sploty, Kooperatywę Lubelską i wiele innych instytucji – mówią organizatorzy.

Dzięki współpracy partnerskiej z Ogrodem Botanicznym UMCS, tego dnia plac zamieni się w prawdziwie zielony i klimatyczny jarmark bożonarodzeniowy. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowana zostanie także przestrzeń do wykonania zdjęć świątecznych. – O ciepły klimat zadbają przedstawiciele MPK Lublin, dzięki uprzejmości których na placu zostaną ustawione koksowniki – dodają organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Promocji UMCS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments