W sobotę, 23 czerwca, patron Teatru Osterwy obchodzić będzie 133 urodziny. Na tę okoliczność placówka przy Narutowicza otworzy swoje zakamarki dla wszystkich przybyłych gości. Zobaczymy m.in. rekwizytornię, magazyn, a na deskach spektakl „Pani Bovary”.

Teatr im. Juliusza Osterwy szykuje się do 133 urodzin swojego patrona. Z tej okazji pracownicy gmachu przygotowali dla uczestników wiele atrakcji i ciekawostek, a niedostępne na co dzień teatralne pomieszczenia i zaułki zostaną otwarte dla szerszej publiczności.

Centralnym punktem programu będzie nocne zwiedzanie budynku z przewodnikiem Anną Nowak, podczas którego miłośnicy teatru będą wypatrywać zjaw nie tylko grających tu niegdyś aktorów, ale także dyrektorów czy założycieli teatru. Najmłodsi zaś będą mogli stworzyć własne rekwizyty teatralne podczas przygotowanych specjalnie dla nich warsztatów.

– Zapowiada się naprawdę fajne wydarzenie. Uczestnicy będą mogli poznać teatr od kuchni, zobaczyć to, co zawsze ciekawi, ale jest niedostępne dla widzów. Obejrzą kostiumy i rekwizyty używane aktualnie na scenie oraz te archiwalne, zwiedzą teatr z panią Anną Nowak, która przybliży nieco historię naszej placówki – rekomenduje Anna Długosz z Teatru im. Juliusza Osterwy. – Dla najmłodszych przygotowaliśmy dodatkowo warsztaty tworzenia rekwizytów do spektakli oraz wewnętrzne pokazy grup teatralnych działających przy naszym teatrze, które przygotowują się do występów przez cały rok.

PROGRAM

10:00 warsztaty plastyczne – tworzenie rekwizytów do spektakli dla dzieci w wieku 8-10 lat. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy telefoniczne.

15:00 zwiedzanie magazynów z przewodnikiem – Anną Nowak. Bezpłatne jednoosobowe wejściówki do odebrania w kasie codziennie, do 22 czerwca (piątek). Jedna osoba możne zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki.

18:00 spektakl „Pani Bovary”. Rezerwacja miejsc w Biurze Organizacji i Reklamy oraz w Kasie. Cena biletów od 37 zł.

22:00 nocne zwiedzanie teatru z Anną Nowak. Rezerwacja miejsc w Biurze Organizacji i Reklamy oraz w Kasie . Bilety w cenie 10 zł.

Fot. Malwina Adaszek/ Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments