W Gospodarstwie Doświadczalnym na Felinie, należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, powstaje Stacja Badawcza i Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii. Będą mogli z niej korzystać zarówno studenci, jak i mieszkańcy.

Zakończyły się już prace projektowe. – Czekamy na uzyskanie pozwolenia na budowę inwestycji i planujemy rozpoczęcie robót budowlanych w III kwartale tego roku. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji uczelni. W skład obiektów wejdą między innymi kryta ujeżdżalnia, hipodrom, zwierzętarnia dla psów, alpak i osłów, nowoczesne centrum fizjoterapii dla koni oraz część hotelowa przeznaczona dla 40 zwierząt – tłumaczy Iwona Pachcińska, rzecznik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Jednym z najważniejszych części tego obiektu będzie kryta ujeżdżalnia o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych, co umożliwi organizację zawodów międzynarodowych.

– Powstanie budynek dydaktyczny z przeszklonymi ścianami z widokiem na ujeżdżalnię, stajnię, krytą karuzelę boksową, tor do galopu, hipodrom, czyli miejsce na zawody na świeżym powietrzu. Ośrodek będzie miał powierzchnię ponad 5 hektara. Koszt inwestycji to ok. 16 milionów zł – dodaje rzecznik.

Z ośrodka będą korzystać studenci kierunków hipologia i jeździectwo oraz pielęgnacja i animaloterapia. – Uczelnia posiada wysoko wyspecjalizowaną kadrą naukowo-dydaktyczną i jako jedyna w kraju prowadzi unikatowy kierunek studiów Hipologia i jeździectwo. Na tym kierunku mamy studentów z całej Polski – podkreśla Pachcińska.

Ośrodek Jeździecki będzie służył jako baza naukowo-dydaktyczna dla studentów, ale także dla prywatnych hodowców, jeźdźców i wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny. – Mamy nadzieję, że rok akademicki w październiku 2021 r. rozpoczniemy od uroczystego otwarcia Ośrodka Jeździeckiego – podsumowuje Iwona Pachcińska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments