Przy ulicy Romera 75 stanął pierwszy w Lublinie Jajomat. Jajomat to automat, w którym można kupić ekologiczne, wiejskie jajka od kur z wolnego wybiegu. Są one zapakowane po 10 sztuk w wytłaczanki.

Jajomat w Lublinie nie jest pierwszym automatem, w którym można kupić jaja. Pierwszy stanął kilka miesięcy temu w Wąwolnicy. Teraz jest on również w Lublinie przy ulicy Romera 75. – Pomysł zrodził się z potrzeby. Coraz więcej osób było chętnych do zakupu jaj, a z racji wykonywanych zawodów często nie było nas w domu i nie miał kto ich sprzedawać. Skoro można sprzedawać kanapki z automatu, to dlaczego nie jajka? Tak też powstał Jajomat– wyjaśnia pomysłodawca Mateusz Lipczyński.

W Jajomacie można kupić 10 sztuk jajek, które są zapakowane w tradycyjne wytłaczanki. – Dużo osób z Lublina i okolic pytało o inne lokalizacje. Zdecydowaliśmy więc uruchomić drugi Jajomat. Mieszkańcy przyjęli go bardzo pozytywnie – dodaje pan Mateusz.

Jaja pochodzą od kur z wolnego wybiegu. – Są one karmione produktami z własnego gospodarstwa – zaznacza właściciel. Jajka można kupić w bardzo prosty sposób. Wystarczy wrzucić monetę i otworzyć odpowiednią szufladę. 10 sztuk możecie nabyć w cenie 8 zł.

Jajomat będzie dostępny dla mieszkańców cały czas. Możliwe, że nie będzie on jedynym, który pojawił się w Lublinie. Na razie jednak nie znamy potencjalnych lokalizacji.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments