W środę (7 września) na placu Teatralnym rozpoczął się montaż ławki patriotycznej w kształcie Polski. Będzie to jedna z 16 takich konstrukcji w kraju. Koszt wszystkich to 1,6 mln zł.

Ponad tydzień temu informowaliśmy, że przed CSK jest planowane ustawienie kilkutonowej tajemniczej konstrukcji. Wtedy okazało się, że w różnych miastach kraju pojawiają się pierwsze ławki w kształcie Polski, a jedna z nich ma się znaleźć w Lublinie.

Do ławki jest dołączony regulamin, według którego mogą siedzieć na niej jednocześnie maksymalnie 3 osoby, a ich łączna waga nie może przekroczyć 225 kg. Zakazane jest również skakanie, picie alkoholu i palenie papierosów. W regulaminie korzystania z ławki zawarte jest również, że osoby oczekujące na skorzystanie z urządzenia powinny znajdować się w odległości 1,5 metra od ławki. Dodatkowo z ławki można korzystać „tylko w pozycji siedzącej, trzymając się poręczy” i „opierając się o oparcie”. Wstęp ze zwierzętami jest zabroniony, a za złamanie regulaminu grożą konsekwencje prawne.

Za postawienie instalacji w kształcie konturu Polski odpowiada Bank Gospodarstwa Krajowego. W całej Polsce stanie łącznie 16 takich ławek. Koszt? Wszystkie mają kosztować 1,6 mln zł, czyli za jedną ławkę trzeba było zapłacić 100 tys. złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments