O 35 procent droższe niż w ubiegłym roku są bilety wstępu na baseny należące do MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie. Jak tłumaczy spółka to tylko niewielka podwyżka przełożona bezpośrednio na klientów, bo koszt korzystania z tych obiektów sięga kilkuset procent.

W związku z dramatycznym wzrostem kosztów MOSiR chce ograniczyć rosnące koszty. – Łącznie w przypadku MOSiR koszty rosną o ok. 14 mln zł rocznie. W związku z tym konieczne było przeprowadzenie analizy dotyczącej kosztów i przychodów wszystkich obiektów zarządzanych przez spółkę – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W pierwszej kolejności działania obejmą sam MOSiR. – Wprowadzamy oszczędności w zakresie bieżącego utrzymania wszystkich obiektów zarządzanych przez Spółkę, zaczynając od oszczędności w zużyciu energii elektrycznej czy ogrzewania. Po drugie nieznacznie skracamy czas otwarcia niektórych obiektów, głównie basenowych, o godziny, w których było najmniejsze obłożenie. Koszty były w tym czasie tak samo wysokie jak w pozostałych godzinach, a przychody znikome – dodaje Miłosz Bednarczyk.

Spółka była również zmuszona do aktualizacji cenników obiektów, które obowiązują od piątku (30 września). – Jedna bardzo ważna uwaga: patrząc wyłącznie na dramatycznie rosnące koszty funkcjonowania obiektów, podwyżki opłat za korzystanie z tych obiektów powinny sięgnąć nawet kilkuset procent. Oczywiście nie możemy tego zrobić. Nie możemy przełożyć gigantycznych podwyżek kosztów bezpośrednio na naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na aktualizację cenników o średnio 35 procent, żeby w jak najmniejszym stopniu obciążyć rosnącymi kosztami naszych klientów – tłumaczy Bednarczyk.

Nowe stawki obejmą nie tylko klientów indywidualnych, ale także najemców czy dzierżawców korzystających z obiektów należących do MOSiRu.

Koszty MOSiR

Od lipca taryfa za energię elektryczną w obrocie wzrosła o 385 procent (wspólny przetarg z miastem), co przekłada się na roczny wzrost kosztów tylko z tego tytułu z 3,7 mln zł do poziomu 10 mln zł. Roczny wzrost kosztów energii na obiekcie Aqua Lublin wyniesie więc 2,8 mln zł.

Wzrost kosztów z tytułu energii cieplnej wyniósł 25 procent. Z około 3 mln zł do około 4 mln zł. – Jest to wzrost głównie kosztów przesyłu ciepła, a nie wzrost kosztów źródła ciepła, który jest nieuchronny i dopiero spodziewany. Szacowany z tytułu inflacji wzrost kosztów materiałów (eksploatacyjne, hydraulicznie, elektryczne, chemia itp.) wyniesie 1,4 mln zł (MOSiR) – informuje Miłosz Bednarczyk.

Ze względu na planowany wzrost płacy minimalnej, wzrost rocznych wynagrodzeń w MOSiR to ok. 1,5 mln zł (Aqua wzrost kosztów wynagrodzeń 275 tys. zł rocznie). Suma pewnych wzrostów kosztów w przypadku MOSiR to minimum 14 mln zł rocznie.

Nowe ceny

Aqua Lublin

Za bilet normalny 75 min. zapłacimy 39 zł, a za 180 min. – 78 zł. Za bilet ulgowy zapłacimy 31 zł (75 min.) i 62 zł za bilet 180 min. Są to ceny obowiązujące od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele oraz święta zapłacimy 42 zł za bilet normalny 75 min., i 88 zł za bilet normalny 180 min. Bilety ulgowe kosztują teraz 34 zł (75 min.) i 68 zł (180 min).

Strefa H2O

W strefie H2O za bilet normalny 60 min. zapłacimy 23 zł, a za ulgowy na taki sam czas 16 zł. Ceny obowiązują od poniedziałku do piątku i w weekendy. Natomiast od poniedziałku do piątku do godziny 16:00 możemy skorzystać z tzw. „taniego pływania”. Wtedy za bilet ulgowy zapłacimy 13 zł, za normalny 15 zł, a za bilet dla seniora (powyżej 60 roku życia) 11 zł.

Kompleks basenów „Łabędzia”

Za bilet normalny 60 min. w tym kompleksie zapłacimy 26 zł. Za taki sam bilet tylko na 120 min zapłacimy już 49 zł. Za bilet ulgowy zapłacimy 19 zł (60 min.) i 35 zł (120 min.). Za bilet dla seniora (powyżej 60. roku życia) zapłacimy 15 zł (60 min).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments