Na lubelskich fanów siatkówki w październiku czeka wyjątkowe wydarzenie. W środę (20 października) w Hali Globus odbędą się dwa turnieje – Superpuchar Polski im. Andrzeja Miełczyka 2021, w którym zmierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

– Z Lublinem współpracowaliśmy już w zeszłym roku i cieszę się, że miasto ponownie nam zaufało. Teraz będziemy mogli zobaczyć mecz kobiet z mistrzem Polski i mężczyzn z wicemistrzem Polski. To jest niebywałe wydarzenie – wyjaśnia Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Lublin rośnie na mapie sportowej, jak i siatkarskiej już od bardzo wielu lat. Jutro będzie rozpoczęcie ligi i też na pewno będzie komplet publiczności i mam nadzieję, że tyle samo kibiców zobaczymy 20 października – dodaje.

O godzinie 17:30 zmierzą się kobiece drużyny: Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów. Następnie o godzinie 20:30 mecz zagrają mężczyźni z drużyny Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przeciwko Jastrzębski Węgiel.

– Od wielu lat nadajemy sportowy wizerunek Lublinowi. Robimy to z sukcesem, dzięki temu, że świetnie ułożyliśmy sobie współpracę ze związkami sportowymi tak jak teraz z Ligą Siatkówką S.A. Jesteśmy przygotowani do tego, by gościć tak duże wydarzenia. To będzie wielkie święto siatkówki – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Sprzedaż biletów na spotkania rusza w poniedziałek (4 października). Będzie je można nabyć od 29 zł. Jeśli nie uda wam się kupić biletów na te rozgrywki, to oba mecze będziecie mogli zobaczyć na kanałach sportowych Polsatu.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments