Na placu Zamkowym w Lublinie stanie mobilny punkt szczepień. Zaszczepić się będzie w nim mógł każdy chętny, bez wcześniejszego umówienia się. Dotyczy to tych, którzy mają wystawione już e-skierowania.

Takie mobilne punkty szczepień powstaną w każdym województwie, więc łącznie dostępnych będzie 16. – Do zaszczepienia się preparatem firmy Johnson&Johnson (1 dawka) wystarczy aktywne e-skierowanie, bez konieczności rejestracji na konkretny termin – wyjaśnia minister Michał Dworczyk na Twitterze.

Szczepienia będą wykonywane w specjalnie przygotowanych do tego namiotach. Będzie można w nich uzyskać informacje o szczepionce. Każdy chętny będzie mógł zaszczepić się preparatem Johnson&Johnson.

– Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione i przeszkolone. Przed szczepieniem pacjent przejedzie standardową kwalifikację. W trakcie trwania akcji personel medyczny będzie udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania w ramach Narodowego Programu Szczepień – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Akcja będzie trwała od 1 do 3 maja w ramach programu „Zaszczep się w majówkę”. Jej szczegóły poznamy w piątek podczas konferencji prasowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments