Baseny, jacuzzi, bicze wodne i sauny – na to już niedługo będą mogli liczyć mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego. Do 2020 roku w mieście ma powstać kryta pływalnia.

Poprzednia pływalnia, która powstała w 1933 roku, posiadała obok basenu natryski z ciepłą i zimną wodą. Mieszkańcy mogli korzystać z niej także po wojnie, jednak w latach 80. basen został zamknięty, a obiekt zburzono.

Teraz kryta pływalnia powstanie w zachodniej części Tomaszowa Lubelskiego. Poza krytym basenem w budynku znajdzie się też część rekreacyjna, zjeżdżalnia, pomieszczenia do ćwiczeń sportowych, zabiegów rehabilitacyjnych oraz kawiarnia.

Mieszkańcy Tomaszowa będą mieli do dyspozycji basen o wymiarach 12.5 m x 25 m, w którym znajdzie się sześć torów do pływania. Jego głębokość będzie wynosiła od 1,2 m do 1,8 m.

W budynku pojawi się również mniejszy basen rekreacyjno-sportowy o wymiarach 9 m x 18 m z dwoma torami pływackimi, których głębokość będzie się wahać pomiędzy 0,9 m a 1,2 m. Będzie on służył do nauki pływania. Zostanie tam wydzielona też część rekreacyjna ze zjeżdżalnią dla dzieci, ławeczką z zestawem dysz napowietrzających, urządzeniem do masażu karku, parasolem wodnym oraz kilkoma gejzerami wodnymi.

Przewidziana w inwestycji zjeżdżalnia będzie miała długość ok. 60 m. Do dyspozycji mieszkańców będzie także jacuzzi i 2 sauny fińskie. W sąsiedztwie hali przewidziano pomieszczenie ratowników, którego okna będą wychodziły zarówno na część rekreacyjną, jak i basen główny.

Na piętrze budynku zaprojektowana została widownia ze 152 miejscami siedzącymi, kawiarnia z zapleczem kuchennym i pomieszczenia sal do ćwiczeń. Znajdą się tam również gabinety odnowy biologicznej, w których klienci będą mogli skorzystać z masażu klasycznego, sauny fińskiej, łaźni parowej i solarium.

Cały obiekt zostanie przystosowany do korzystania również przez osoby niepełnosprawne, dla których przewidziano osobne pomieszczenia. Wszystkie poziomy budynku będą połączone windą.

Cała inwestycja została podzielona na dwa etapy, w których pierwszy obejmie modernizację budynków OSiR „Tomasovia”, w którą wchodzi rozbudowa o halę basenową, a drugi etap to remont hali sportowej OSiR.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments