Według rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku (w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii koronawirusa) od 12 kwietnia, czyli Wielkanocy, znika ograniczenie do 5 osób podczas mszy św. w kościołach.

Zgodnie z treścią rozporządzenia, w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie może się znajdować  łącznie (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń) nie więcej niż:

  • 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania,
  • 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r.

Przypominamy, że we wtorek (31 marca) rząd wprowadził dalsze ograniczenia, m.in. w robieniu zakupów (3 osoby na jedną kasę), czy zakaz korzystania z parków, placów i wąwozów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments