„Wariactwo” Marka Andrzejewskiego. Artysta powraca z nową płytą

0
349

Marek Andrzejewski, gitarzysta i wokalistka pochodzący z Lublina powraca z nową płytą „Wariactwo”. Jest to już szósty autorski album artysty. Wszystkie utwory zaaranżował i zinstrumentalizował Michał Andrzejewski, syn muzyka.

Wariactwo to muzyczna odpowiedź artysty na obecne trudne czasy pandemii. – Utwory są nowe i wszystkie autorskie. Powstała energetyczna mieszanka dynamicznych, efektownych utworów i nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Michał wniósł do piosenek świeże spojrzenie, nagrał instrumenty klawiszowe, gitary elektryczne, gitary akustyczne, bas oraz zaprogramował bębny – wyjaśnia Marek Andrzejewski. – Dzięki niemu ta płyta jest bardziej odważna niż poprzednie, a ja starałem się dotrzymać mu kroku pisząc ważne, odważne teksty. Właściwie teksty te podyktował niespokojny 2020 rok. Wiele mówi już sam tytuł – podkreśla.

Artyści tym albumem chcą pokazać, że nie dają się tytułowemu „wariactwu”.

– Postanowiłem zaśpiewać o potrzebie zmiany naszego beztroskiego, rabunkowego podejścia do świata. W przeciwnym razie czeka nas śmietnisko, wylądujemy na wysypisku rzeczy zużytych i ze śmietnikiem w umysłach zapchanych fałszywymi ideami i fałszywymi informacjami. Powstały piosenki na przekór niepewności, ku pokrzepieniu serc i dla podbudowania nadszarpniętego poczucia sensu i wartości – mówi artysta.

W nagraniach płyty wziął też udział Jarosław Spałek (trąbka, flugelhorn), Aleksandra Dąbrowska, Aleksandra Rudzińska, Jagoda Naja i Katarzyna Wasilewska (chórki), Marek Andrzejewski (gitara akustyczna, śpiew). Całość zmiksował Andrzej Karp.

Artysta zapowiedział już także koncert promujący nową płytę. Na żywo “Wariactwa” będziemy mogli posłuchać w środę (19 maja) w Teatrze Starym w ramach cyklu Lubelska Premiera Muzyczna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.

Bilety na koncert możecie nabyć w kasie teatru w cenie 40, 30, 20 i 15 zł (miejsca stojące). Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Obowiązują maseczki i dezynfekcja dłoni.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments