Niepełnosprawni aktorzy z Teatroterapii Lubelskiej wzięli udział w warsztatach V4 finansowanych ze wsparcia Funduszu Wyszehradzkiego. Mimo pandemii i trudności związanych z odległością spotkanie udało się zorganizować przez internet. Warsztaty odbyły się pod koniec marca.

W Teatroterapii Lubelskiej w Lublinie odbyły się wspólne warsztaty internetowe Teatr Baltazár na Węgrzech i Mestské Divadlo z Pasáže na Słowacji. Warsztaty, które miały odbyć się w Budapeszcie były kilkakrotnie przekładane z powodu pandemii. Po długich konsultacjach zostały przeniesione do przestrzeni online, która stanowiła dla uczestników nie lada wyzwanie.

Wspólna praca, która opiera się na ruchu i choreografii pokazała, że chociaż forma online pod wieloma względami daje mniejsze możliwości niż spotkanie na żywo, to pod innymi pozwala na nowe eksperymenty i niezwykłość podejścia artystycznego.

Na warsztacie trzy kompanie teatralne tańczyły w oddzielnej przestrzeni, patrząc i reagując na siebie. Spotkanie online pokazało, że sztuka i chęć łączenia się ze sobą nie znają granic. Te trzy teatry udowodniły, że przekraczanie granic jest możliwe.

Więcej o Teatroterapii przeczytasz tutaj

Fot. Marcin Michał Serdeczny, Bogusław Byrski/Teatroterapia Lubelska

3Galeria zdjęć 3/4

Wczytaj kolejne zdjęcia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments