W ten weekend nie będziemy się nudzić. W Lublinie czeka na nas dużo ciekawych wydarzeń, z których na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie weekendowych wydarzeń.

Zimowanie

Centrum Kultury zaprasza w weekend wszystkie dzieci na wyjątkowy program warsztatowy. W sobotę (15 grudnia) o godzinie 16 będziemy mieli okazję poznać całą historię ciasta piernikowego, a od godz. 12 wymieniać się wspólnie swoimi starymi, nieużywanymi przez dzieci zabawkami.

W niedzielę (16 grudnia) o godzinie 17 CK zaprezentuje opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu sensu życia. W roli głównej pechowa żyrafa. O godz. 18 zobaczymy również ciekawy spektakl o improwizacji na temat niewidzialności.

Ziemski – Przestrzeń

W piątek (14 grudnia) o godzinie 18 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Ziemskiego wpisującego się w różne fazy rozwoju powojennej sztuki. Dzieła będzie można bezpłatnie oglądać do 20 stycznia, od wtorku do niedzieli w godzinach 12-18 w Centrum Spotkania Kultur.

Andrzej Piaseczny. O mnie, o tobie, o nas

Centrum Spotkania Kultur zaprasza w piątek (14 grudnia) na jubileuszowy koncert Andrzeja Piasecznego. 25 lat na polskiej scenie muzycznej artysta będzie świętował podczas promocji nowego albumu „O mnie, o tobie, o nas” stworzonego we współpracy z Anią Dąbrowską. Ten krążek różni się od poprzednich. Utwory są pogodne, ale i bardzo dojrzałe. Bilety na koncert kosztują od 100 zł.

Koncert symfoniczny: Pijarowski/Szymczak

W piątek (14 grudnia) w Filharmonii Lubelskiej usłyszymy również symfoniczne przedstawienie muzycznej kultury XIX wieku prosto z rosyjskich oper. Usłyszymy uwerturę do opery Rusłan i Ludmiła, rapsodię na temat Paganiniego oraz VI symfonię h-moll papetyczną Czajkowskiego. Dla zgromadzonych w sali filharmonii zagra Orkiestra Symfoniczna im. H. Wieniawskiego w Lublinie pod batutą Marka Pijarowskiego.

Jarmark Lubelski

Sobotnie eko-jarmarki cieszą się dużym zainteresowaniem. Możemy kupić na nich ekologiczne produkty różnego rodzaju. Świeże tradycyjne pieczywo, ekologiczne hodowane warzywa i owoce, domowe przetwory czy naturalne wędliny. Nie zabraknie też produktów dla zwolenników bezglutenowego jedzenia. Podczas jarmarków odbywa się degustacja produktów lokalnych wystawców. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 8.30 na ul. Lubartowskiej 77.

Nowa Papugarnia

Już w sobotę (15 grudnia) zostanie otwarta pierwsza w Lublinie Papugarnia. Od godziny 10 możecie wspólnie ze swoimi pociechami poznacie świat tych kolorowych ptaków. Papugi lubią wszystko co odstaje od ubrania. Jeżeli macie ochotę na spędzenie z nimi czasu, lepiej wybierzcie wygodny strój bez dodatków. Godzinne wejście dla dorosłych kosztuje 17 zł, bilet ulgowy 14 zł. Dzieci do 2 roku życia wchodzą za darmo.

II międzynarodowa wystawa psów radowych

Targi Lublin zapraszają w weekend (15-16 grudnia)) na wystawę specjalnie dla miłośników czworonożnych przyjaciół człowieka. W ciągu dwóch dni zaprezentuje się ponad 2000 psów z blisko 150 ras. Zobaczymy m.in. owczarki i psy pasterskie, wyżły, spaniele, charty i sznaucery.

Wystawa to idealna okazja zobaczyć rasy rzadko spotykane w Polsce: hokkaido, pies faraona, pinczer australijski. Podczas targów zobaczymy również pokazy szkolenia i tresury psów oraz liczne stoiska z karną i akcesoriami dla zwierząt. Wystawa rozpoczyna się o godz. 10.

Queen Symfonicznie

W sobotę, 15 grudnia, znów będziemy mieli okazję usłyszeć wyjątkowy projekt Queen Symfonicznie. O godz. 19.30 zespół zagra w Centrum Spotkania Kultur z odnowionym repertuarem. Podczas koncertu słyszymy nieśmiertelną muzykę grupy Queen wraz z symfonicznymi aranżacjami chóru i orkiestry Alla Vienna. Na scenie wystąpi również śpiewający aktor, który wcieli się w rolę Freddiego Mercurego.

Bohemian Rhapsody

W piątek (godz. 20.30) oraz sobotę (godz. 20) Konfrontacje Teatralne zapraszają do Centrum Kultury na film Bohemian Rhapsody. Opowiada on o powstałym w latach 70 XX wieku zespole Queen oraz samym Freddiem Mercurym, o jego błyskotliwej karierze oraz skandalizującym stylu życia artysty. Cena biletu normalnego wynosi 15 zł, ulgowego 12 zł.

Chęć na Pięć

W niedzielę kolejny bieg organizowany przez Maraton Lubelski. „Chęć na Pięć” odbędzie się tym razem na Czechowie Południowym. W niedzielę, 16 grudnia biegacze wystartują o godz. 12 z ul Lawinowej i pokonają dystans 5 km po asfalcie. Przed głównym startem odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży „Przez metry po kilometry”.

Niedzielne Poranki Jazzowe

To już ostatni koncert projektu „Niedzielne Poranki Jazzowe” w niedzielę, 16 grudnia, o godz. 11 w Tinto zagra Michał Zaborski, altowiolista i twórca grupy „Atom String Quartet”. Wstęp na koncert jest bezpłątny.

Szewczyk Dratewka, czyli bajka do zjedzenia

Teatr im. H.Ch. Andersena zaprasza w niedzielę, 16 grudnia, na doskonale znaną wszystkim historię o sprytnym chłopcu, który pokonuje złego smoka. Tym razem jednak autorzy proponuję kuchenną scenerię z wykorzystaniem sprzętów na co dzień goszczących w kuchni. Spektakl rozpocznie się o godz. 14.

Osiecka Symfonicznie

Niedzielny wieczór możemy spędzić w Filharmonii Lubelskiej podczas projektu autorstwa Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego. Teraz zaprezentują nam piosenki do słów Agnieszki Osieckiej. Artystom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Usłyszymy takie utwory jak „Nie żałuję”, „Bossanova do poduszki” czy „Co to jest czułość”. Bilety kosztują od 50 zł.

Jazz Bez Festiwal

W piątek i sobotę (14-15.12) w Centrum Kultury usłyszymy muzykę polską i ukraińską w ramach Jazz Bez Festiwal. W piątek o godz. 19 usłyszymy Koty Papieża, a o godz. 21 Niechęć. W sobotę zagrają dla nas Mark Tokar Belveder Quintet (godz. 19) oraz Jachna, Mazurkiewicz, Buhl (godz. 21). Bilety kosztują 20 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments