Weekend to czas, który warto wykorzystać. Szczególnie, że zachęcają do tego odbywające się imprezy w mieście. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych wydarzeń w Lublinie.

Marsz Różowej Wstążki

W piątek (28 września) ulicami Lublina przejdzie Marsz Różowej Wstążki. Barwny korowód ruszy o godzinie 14 z placu Litewskiego w kierunku Ratusza (pl. Łokietka). inicjatywa ma na celu zachęcanie kobiet do wykonywania regularnych badań profilaktycznych, popularyzowanie wiedzy o raku piersi oraz okazywanie wsparcia kobietom w walce z chorobą nowotworową.

Wystawa „Projektowanie wszędzie”

Wernisaż wystawy w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się w piątek (28 września) o godzinie 18. Ekspozycja prezentuje przedmioty, grafiki i aplikacje zaprojektowane przez pedagogów i absolwentów Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie. W zbiór ok. 90 projektów wchodzą wyroby przemysłowe, grafika użytkowa, strony internetowe, aplikacje czy realizacje w przestrzeni miejskiej. Część ekspozycji przedstawia obiekty z lat 1954-2017. Zobaczymy wśród nich m.in: Syrenę Sport projektu Cezarego Nawrota, znak CPN autorstwa Ryszarda Bojara, czy odbiornik telewizyjny Vela Włodzimierza Pańkowa. Wystawa będzie dostępna do 30 listopada.

Międzynarodowy Dzień Muzyki

28 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod batutą Ondreja Olosa z Izabelą Kopeć (mezzosopran) oraz Dariuszem Drzazgą (skrzypce). Podczas występu usłyszymy pięć utworów wykonanych przez różnych artystów. Bilety w cenie 20 zł, 25 zł i 30 zł.

Ukochoj sie! z QCZAJ’em w Lublinie

Ostatnia sobota miesiąca (29 września) zapowiada się niezwykle zdrowo i aktywnie. Targi Lublin zapraszają na spotkanie z trenerem i motywatorem Danielem „Qczajem” Kuczajem. W programie warsztaty, prelekcje oraz terapia śmiechem. Wieczorem uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać pokaz pole dance oraz wziąć udział w treningu zumby. Impreza jest biletowana, koszt jednej “cegiełki” upoważniającej do wejścia rodzinnego (2 dorosłych i 2 dzieci) to 50 zł.

II Memoriał Strzelecki im. mł. chor. Andrzeja Adamczyka i sierż. Pawła Legenckiego

29 września odbędą się zawody strzeleckie poprzedzone mszą św. i złożeniem kwiatów na grobach Patronów Memoriału. Następnie o godz. 11 na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Snajper” przy ul.Gospodarczej 27 rozpoczną się zawody. Strzelcy zmierzą się w 7 różnych konkurencjach.

Koncert w Archikatedrze

Niedzielny koncert Cameraty Lubelskiej (godz. 20) uświetni 600. rocznicę fresków w kaplicy Trójcy Świętej. Dobór utworów nie będzie przypadkowy, usłyszymy muzykę renesansową równie wiekową, jak same freski. Koncertowi towarzyszyć będą recytacje poematów epoki renesansu i współczesnych. Całość poprzedzi prelekcja edukacyjna o wartości zabytku jakim są freski w kaplicy. Miejsce – Archikatedra Lubelska.

III Bieg Nieustraszonych

30 września odbędzie się trzecia edycja biegu na Majdanku. Uczestnicy będą mogli pokonać dwie trasy: „Komandos” – 3 kilometry bez żadnej przerwy oraz „Kadet” – 5 kilometrów dla początkujących biegaczy. Dla publiczności dopingującej uczestników przewidziane są atrakcje, np. wystawa pojazdów terenowych, zapoznanie się ze sprzętem sportowym lub zabawa w strefie aktywności.

Premiera filmu “Kler” w Centrum Kultury

W niedzielny wieczór (30 września) Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na seans kontrowersyjnego filmu „Kler”. Nowa produkcja Wojtka Smarzowskiego przedstawia codzienność kościoła katolickiego w krzywym zwierciadle. Ukazując losy trójki duchownych, reżyser porusza tematy trudne i przemilczane. Pokazy odbędą się o godzinie 18 i 20.30. Bilety w cenie 12 zł i 15 zł do nabycie w kasie CK przed seansem.

Polowanie na łosia

W najbliższą niedzielę (30 września) w Centrum Spotkania Kultur odegrany zostanie spektakl „Polowanie na łosia”. Ta czarna komedia opowiada historię młodej pary, która zaprasza rodziców dziewczyny na obiad, by poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak przed przyjazdem rodziców, w drzwiach pojawia się były kochanek, który komplikuje całą sprawę. Spektakl rozpoczyna się o godzinie 16.

Paluch w Radości

W niedzielę (30 września) o godzinie 20 w Klubie Radość wystąpi Paluch. Raper w swojej twórczości porusza się między życiem prywatnym i rodzinnym, często schodząc na tematy osiedlowe. Artysta zaprezentuje piosenki z nowej płyty “Złota owca”. Impreza jest biletowana (20 zł) i ma ograniczenia wiekowa +16.

Casting do filmu “Wojenne dziewczyny”

Twórcy serialu poszukują nowych twarzy do nakręcenia trzeciego sezony serialu “Wojenne dziewczyny”. Casting na statystów przeprowadzony będzie w niedzielę w godz. 12-18. Wszystkich chętnych zapraszamy do Trybunału Koronnego (parter – Sala Toastów). Wydarzenie skierowane jest do osób w wieku 6-70 lat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments