Najbliższy weekend (29-30 grudnia) w Lublinie zapowiada się bardzo ciekawie. Przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń, które nastroją Was przed sylwestrową nocą.

Sylwestrowe spotkanie filmowe dla dzieci

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” w Lublinie zaprasza w piątek (28 grudnia) na spotkanie filmowe dla dzieci. Organizatorzy przygotują dla dzieci, zabawy, konkursy z nagrodami, balony, niespodziankę oraz film „Poczta Świętego Mikołaja”. Zabawa zaczyna się o godzinie 14.30, a cena biletu to 5 zł.

Jarmark Lubelski

Jak co sobotę (29 grudnia) w hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się Jarmark Lubelski. Od godziny 8.30 do 13 będziemy mogli zrobić eko zakupy. Między innymi będziemy mogli kupić ekologiczne owoce i warzywa, wędliny bez dodatków, wszelkie domowe przetwory, czy produkty bezglutenowe i bez laktozy. Oprócz jedzenia, będzie można nabyć rękodzieła, obrazy, rzeźby i ozdoby, które wykonali lubelscy artyści. Poza zakupami, będzie można wziąć udział w degustacji produktów wystawców. Będzie można również się dowiedzieć jak wykonać niektóre rękodzieła. Dodatkową atrakcją na Jarmarku będzie spotkanie z osobami ze środowiska żużlowego. Będzie można porozmawiać z Piotrem Więckowskim i Jakubem Kępą.

Targ Staroci

Lubelska giełda staroci zaprasza na ostatni w tym roku Targ Staroci. Niepowtarzalne meble, ozdoby, obrazy, rzeźby i wiele innych rzeczy, będzie można nabyć w tę niedzielę (30 grudnia) na Starym Mieście i Placu Zamkowym. Targ Staroci zacznie się o godzinie 6, a skończy o 16.

Ziemski – Przestrzeń – wystawa sztuki współczesnej

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza na wystawę malarstwa Jana Ziemskiego. Zgromadzone dzieła Ziemskiego pokazują dialog między jego twórczością a współczesnymi poszukiwaniami artystycznymi. Wystawa jest dostępna od 27 grudnia do 20 stycznia w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Dzieła zobaczymy od wtorku do niedzieli w godzinach: 12-18. Wejście jest bezpłatne.

Pokaz Filmów Świątecznych

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na Pokaz Filmów Świątecznych. W piątek (28 grudnia ) o godzinie 11 rozpocznie się seans filmu „ Renifer Niko ratuje święta ”. Zaś o godzinie 17 tego samego dnia zobaczymy film „Uwolnić Mikołaja!”. Wstęp jest bezpłatny.

Koncert Marka Andrzejewskiego i Grupy Niesfornych

W Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Marka Andrzejewskiego, podczas którego artysta zagra z Grupą Niesfornych. Bilety na koncert kosztują 30 zł.

Gwiazdka dla Lublina

29 i 30 grudnia o godzinie 19 rozpocznie się koncert pastorałek, które wykona Romuald Lipko – kompozytor i multiinstrumentalista. Wydarzenie odbędzie się w Parafii Trójcy Świętej (ul. Nałęczowska 94).

Koncert „A recipe for Leonard Cohen”

30 grudnia o godz. 19 w Centrum Kultury odbędzie się spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego, opowiadający o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i gościach, którzy przybywają by go zobaczyć.

Galeria Figur Stalowych

Do 27 stycznia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest dostępna wystawa „Galeria Figur Stalowych”. Znajdziecie na niej dwadzieścia cztery rzeźby inspirowane bohaterami filmów, komiksów oraz bajek i światowe hity motoryzacji w skali 1:1 stworzone przez artystów z całego świata. Wszystkich eksponatów można dotykać, wchodzić do środka i siadać na nich. Są one wykonane z elementów pochodzących z recyklingu. Wejście na wystawę jest bezpłatne.

450-lecie Unii Lubelskiej. Historia, pamięć, tradycja

Muzeum Lubelskie zaprasza na wystawę edukacyjną, którą będzie można oglądać na placu Litewskim, przed pałacem Lubomirskich. Otwarcie wystawy, zostanie połączone z korowodem upamiętniającym wjazd posłów na sejm unijny do Lublina. Wydarzenie będzie miało miejsce 28 grudnia o godzinie 11:30.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments