Będą premiery teatralne, wystawy i dobre kino – to wszystko w nadchodzący weekend w Lublinie. Sprawdźcie na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (19 marca) do niedzieli (21 marca).

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie 

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie przygotował nowy spektakl pt. “Nora”, który został wyreżyserowany przez Kubę Kowalskiego. Jego premiera miała się odbyć w najbliższą sobotę (20 marca), ale ze względu na ogłoszony w całym kraju lockdown, sztukę będziemy mogli zobaczyć 19 marca o godz. 19.

Historia Eleonory Helmer i Torvalda Helmera jest uznawana za pierwszy otwarcie feministyczny tekst w historii dramatu. W ostatniej scenie dramatu Nora definitywnie opuszcza męża i dzieci, bo tylko samotnie może zrozumieć kim jest naprawdę. Rola żony i matki odgrywana przez wiele lat okazuje się być fałszywą.

Teatr Andersena w Lublinie

„Dziewczynka z emocjami” to nowy spektakl Teatru Andersena w Lublinie. Spektakl miał mieć premierę w sobotę (20 marca) jednak ze względu na ogłoszony w całym kraju lockdown, lubelska publiczność będzie mogła zobaczyć go w piątek o godz. 18.

Spektakl jest inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Główną bohaterką jest dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy.

Kino CSK

W Kinie CSK zobaczymy między innymi cieszącą się niesłabnącą popularnością w ostatnich tygodniach animację „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. Film zobaczymy w piątek (19 marca) o godzinie 19. Po pierwszym seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem Mariuszem Wilczyńskim. Bilety na seanse dostępne są w kasie CSK.

Centrum Spotkania Kultur

Na miłośników sztuki czeka między innymi wystawa „Lubelska Wiosna”. Można ją zobaczyć w piątek w Galerii Wystaw Czasowych. Wystawa jest efektem I Biennale malarstwa organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z Instytutem Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

Akademia Kina CSK

W nadchodzący weekend można zobaczyć również odcinek 21 Akademii Kina CSK. Tym razem będzie to wykład Kai Klimek pod hasłem Let’s dance – choreografia i taniec jako język filmowy.

A na tych, którzy nie mogą dotrzeć do CSK osobiście czeka Wirtualne Kino CSK, gdzie na stałe jest dostępnych ponad 200 filmów do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu. W weekend możemy zobaczyć kilka premier między innymi “Happy End”, “Michael Haneke. Zawód: reżyser”, „Miłość”, jak i „Mowa ptaków”.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3iYUT17  (link do wydarzenia udostępnimy w dniu wykładu).

Galeria Biała

W Galerii Białej w Lublinie w piątek zobaczycie premierowo wystawę “Uchylmy ściany / wystawa zbiorowa”. Wystawa będzie dostępna w godzinach 16-20. Wystawa prezentuje depozyty, dary artystek i artystów, zgromadzone w galerii na przestrzeni ponad 35 lat jej funkcjonowania oraz prace premierowe. Odnosi się do historii galerii w specyficzny sposób, wymuszony obecną sytuacją, spowodowaną epidemią Covid-19.

Spotkanie autorskie

Księgarnia Dosłowna zaprasza na spotkanie autorskie online z Joanną Bociąg. Możecie w nim wziąć udział w piątek o godz. 18 na profilu Facebook księgarni.

Poławiacze Pereł z Natalią Wilk

W piątek (19 marca) możecie obejrzeć online wydarzenie teatralne oparte na improwizacji w wykonaniu Poławiaczy Pereł. Po raz pierwszy zagrają improwizację z wokalistką Natalią Wilk. Początek o o godz. 20 na Facebooku.

Jarmark na Lubartowskiej

W każdą sobotę marca w godzinach 7.30-13.00 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbywa się Jarmark Lubelski. Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty. Jarmark Lubelski skupia społeczność ponad 60 wystawców, w tym rolników i rękodzielników.

Morsowanie nad Zalewem

W niedzielę o godzinie 12 przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim możecie wziąć udział w morsowaniu z Lubelskim Klubem Morsów. Wydarzenie jest bezpłatne.

Fot. Joanna Jarosz/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments