Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (9 lutego) do niedzieli (11 lutego).

Spotkanie autorskie

Muzeum z Józefa Czechowicza przy ul. Złotej 3 wraz z Wydawnictwem Norbertinum zaprasza na spotkanie autorskie z poetą Mariuszem Olbromskim oraz tłumaczką Wierą Meniok wokół książki „Przeminą dymy, rozkwitną róże. Wiersze o walczącej Ukrainie”. Spotkanie zaplanowano w piątek o godz. 17:00.

Lumina Park

To ostatnia szansa, aby odwiedzić lubelski park iluminacji w tym sezonie. Lumina Park w Ogrodzie Botanicznym UMCS będzie otwarty do 14 lutego. Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. To przygoda dla całych rodzin, a także dobry pomysł na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów. Park Iluminacji otwarty jest od wtorku do niedzieli w godzinach 17:00-21:00. Ostatnie wejście możliwe jest o godzinie 20:00. Wraz z początkiem lutego, na ostatnie dni funkcjonowania Parku, organizatorzy przygotowali specjalną ofertę cenową biletów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: bilety.luminapark.pl

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Dzienne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątek na dzienne zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem. Do wyboru są cztery programy realizowane z przewodnikiem na: dawnych przedmieściach i Podzamczu, Starym Mieście, wzgórzu zamkowym oraz w siedzibie Muzeum Narodowego na Zamku.

Harmonogram:

godz. 10 – spotkanie przy pomniku Unii Lubelskiej, w programie dawne przedmieścia i/lub Podzamcze,

godz. 11 – spotkanie przy Bramie Krakowskiej, w programie Stare Miasto,

godz. 12 – spotkanie przy Bramie Grodzkiej, w programie wzgórze zamkowe,

godz. 13 – spotkanie przy Muzeum Narodowym na Zamku, w programie obiekty i ekspozycje ww. muzeum (uwaga! dodatkowo uzgodnione bilety: https://zamek-lublin.pl/wizyta/ceny-biletow/)

Cena usługi przewodnickiej dla MINIMUM 3 OSÓB na wybrany ww. program trwający około 1 godziny:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Powyższa oferta dla osób indywidualnych, skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza REZERWACJA jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Nocne zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątkowy wieczór na zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem, w nocy okazuje się być jeszcze bardziej tajemniczy. Nocne zwiedzanie Lublina rozpocznie się o godz. 18:00 przy pomniku Unii Lubelskiej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20:00.

Cena usługi przewodnickiej:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Jest to oferta dla osób indywidualnych, kierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Akademia Pana Kleksa | Ferie w Kinie CSK

Kino CSK zaplanowało na ten weekend prezentacje filmu „Akademia Pana Kleksa”. Nowa wersja filmu w której występują wybitni polscy aktorzy – m.in. wcielający się w postać Ambrożego Kleksa Tomasz Kot oraz grająca Adę Niezgódkę Antonina Litwiniak. Na ekranie, w roli tajemniczego Doktora, pojawia się również Piotr Fronczewski.

Repertuar:

8 LUT | PIĄTEK | 16:30

11 LUT | NIEDZIELA | 15:30

Bilety |12/15zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Dream scenario | Kino CK

„Dream Scenario” to wyprodukowany przez studio A24 film z Nicolasem Cage’em w brawurowej i całkowicie zaskakującej roli. Paul (Cage) to sympatyczny, choć trochę nudny profesor akademicki, który znienacka zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi – a wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego akurat on?

Projekcje:

9.02 | piątek | godz. 19.45

10.02 | sobota | godz. 18.00

11.02 | niedziela | godz. 18.45

Ceny biletów: 15/18 zł

Kasa CK / „Materia” Concept Store czynna:

poniedziałek-piątek godz. 10:00-18:00

sobota godz. 15:00-18:00 oraz na godzinę przed każdym biletowanym wydarzeniem.

Bracia ze stali | pokaz przedpremierowy w Kinie Bajka

Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum? “Bracia ze stali” kierują reflektory na ring, jakim bywa rodzinny dom, gdzie toczy się najważniejsza z walk: o miłość, uznanie, uwagę.

Przedpremierowy pokaz w Kinie Bajka odbędzie się w sobotę o godz. 19:45. Bilety w cenie 23 i 20 zł dostępne w kasie kina i na stronie kina.

Klasycznie co piątek | Koncert symfoniczny „Amerykanin w Paryżu”

Piątkowy koncert w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się o godz. 19:00. Koncerty monograficzne nie zdarzają się zbyt często, niemniej jednak George Gershwin z pewnością na taki zasługuje. Specjalnie przygotowany na tę okazję repertuar z pewnością będzie dowodem na spełnienie dwóch idei, jakie niesie ze sobą muzyka kompozytora – ambicji stworzenia narodowej muzyki dla USA oraz mariażu muzyki jazzowej z klasyczną.

Bilety w cenie od 20 zł.

Koncert muzyki rozrywkowej | Za kulisami

W piątkowy wieczór o godz. 19:30 w restauracji Za kulisami miłośnicy muzyki będą mogli posłuchać występów na żywo. Miniatura wokalna, czyli koncert na głos i fortepian w wykonaniu młodych artystów. W repertuarze wydarzenia znajdą się standardy jazzowe, piosenki rozrywkowe oraz przepiękne ballady polskie i zagraniczne. Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc przez nr 517 075 855 lub na miejscu w restauracji.

Tamara Łempicka – ponad granicami | Oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na PJM

Niesłabnące zainteresowanie twórczością Tamary Łempickiej, współpraca z rodziną malarki oraz z prowadzoną przez nią fundacją Tamara Lempicka Estate pozwoliła nam na rozpoczęcie szeroko zakrojonych starań o stworzenie stałej ekspozycji poświęconej życiu i twórczości Tamary Łempickiej na Zamku Lubelskim. W niedzielę o godz. 10 zachęcamy do wzięcia udziału w pierwszym w nowym roku oprowadzaniu kuratorskim po wystawie. Oprowadzanie poprowadzi Łukasz Wiącek, kurator wystawy “Tamara Łempicka – ponad granicami”. Bilety dostępne na stronie: www.bilety.mnwl.pl oraz w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie.

Kos | Kino CSK

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów.

Pokazy:

9 LUT | PIĄTEK | 19:00

10 LUT | SOBOTA | 19:00

11 LUT | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

PlusLiga: BOGDANKA LUK Lublin – Projekt Warszawa

W niedzielę o 14:45 na Hali Globus lubelscy siatkarze zagrają o kolejne punkty w PlusLidze. Bogdanka LUK Lublin zmierzy się z drużyną Projekt Warszawa. Bilety dostępne od 31 zł.

Zwiedzanie Teatru Osterwy

Teatr Osterwy zaprasza na zwiedzanie gmachu teatru. To już ostatni moment żeby zobaczyć go w kształcie niezmienionym od 137 lat, bo w przyszłym roku gmach teatru zacznie się zmieniać. Zachęcamy do spaceru po zakamarkach teatru niedostępnych dla publiczności. Tylko teraz będzie można stanąć na scenie, na której grała Helena Modrzejewska, Gabriela Zapolska i najwybitniejsi aktorzy 20-lecia międzywojennego z patronem teatru Juliuszem Osterwą na czele. Tylko teraz będzie można poznać teatralne machiny i samemu wywołać wiatr lub grzmoty. Wyjątkową przewodniczką w tej wyprawie będzie Anna Nowak – aktorka, pasjonatka historii i dobry duch teatru. Zwiedzanie trwa ok. 2 godzin i jest przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Zwiedzanie zaplanowane jest na niedzielę od godz. 15:00. Bilety w cenie 35 zł.

“Miłość i tęsknota to dwie prządki naszego żywota…”

W niedzielę zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Wsi Lubelskiej i wzięcia udziału w wydarzeniu „Miłość i tęsknota to dwie prządki naszego żywota…”, korespondującym ze zbliżającymi się Walentynkami.

W programie:

12:00-13:00 – Msza święta w Kościele z Matczyna (sektor Miasteczko)

13:00-14:00 – „O miłości i nie tylko…” – spacer po wybranych muzealnych przestrzeniach (początek w Kościele z Matczyna)

14.00–15:00 – Opowieść i prezentacja przedwojennego sposobu parzenia kawy z syfonu z możliwością bezpłatnej degustacji; gra Flirt, lektura ogłoszeń matrymonialnych z lat 30. XX w.; występ Ewy Jagiełło i Stanisława Warchoła, którzy przedstawią przedwojenne przeboje w swoich aranżacjach (sala fortepianowa Ratusza z Głuska)

14:00-15:00 – Przejażdżki bryczką/wozem

Bilety 30zł/20zł

Nowy Wspaniały Świat

Opublikowany w 1932 r. Nowy wspaniały świat Aldousa Huxleya zaliczany jest do najbardziej cenionych i przenikliwych dzieł literatury XX wieku. Powieść, utrzymana w konwencji science fiction, została okrzyknięta bestsellerem wszechczasów, jako jedna z dwóch najsłynniejszych, obok Roku 1984 Georga Orwella, literackich antyutopii.

W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.

Repertuar:

9 lutego, g. 19:00 | Wieczór w Osterwie

10 lutego, g. 19:00

11 lutego, g. 18:00

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne od 40 do 95 zł w zależności od miejsca

ulgowe od 20 do 75 zł w zależności od miejsca

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie:

https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments