Przed nami pierwszy lutowy weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (3 lutego) do niedzieli (5 lutego).

LubJam 2023 – Global GameJam w WSPA

W piątek (3 lutego) w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie rozpocznie się 48 godzinny maraton tworzenia gier LubJam 2023. W wydarzeniu biorą udział zarówno osoby, które mają komercyjne doświadczenie w branży gier, ale i takie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kreowaniem własnej rzeczywistości.

Celem przedsięwzięcia jest zaangażowanie ludzi w tworzenie gier, ale jest to też świetna okazja, by osoby z różnymi umiejętnościami (programiści, graficy, projektanci, muzycy i wizjonerzy) mogli poeksperymentować z różnymi pomysłami i wspólnie stworzyć grę w 48 godzin. Wydarzenie rozpoczyna się w piątek o godzinie 17 i kończy 5 lutego o godzinie 19:00.

Szkolna dyskoteka w Bałaganie

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na „Dwa szybkie, jeden wolny”, czyli imprezę, która będzie niczym wehikuł czasu i przeniesie nas w zapisaną w naszej zbiorowej pamięci przestrzeń sali gimnastycznej, w samo serce szkolnej dyskoteki. Według złotej DJ-skiej zasady zawartej w nazwie imprezy, będzie zarówno tanecznie i energicznie, jak i sentymentalnie, a chwilami nawet romantycznie. W rolę muzycznych selekcjonerów i selekcjonerek wcieli się ekipa Warsztatów Kultury w Lublinie. Szykuje się niezapomniany wieczór z długą listą ulubionych hitów. Impreza startuje w piątek (3 lutego) o 20.00 w Bałaganie, a kończy… dopóki dyrekcja szkoły pozwoli. Wstęp wolny.

Lumina Park

Lumina Park zaprasza w nowej odsłonie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS możecie już zwiedzić Park Iluminacji, czyli niesamowitą zimową atrakcję w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie. W tym sezonie pomysłodawcy zapraszają do „Tajemniczego Ogrodu”. Park otwarty jest od godziny 17 do 21. Bilety w cenie 27-31 zł.

Zwiedzanie Lublina

Już 4 lutego startuje kolejna, czwarta edycja cyklu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem!/Explore Lublin with a Guide!”, w ramach którego mieszkańcy Lublina oraz turyści przybywający do naszego miasta mogą wybrać się na zwiedzanie wraz z przewodnikami zrzeszonymi w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

W harmonogramie spacerów znajdują się spacery w języku polskim oraz angielskim poświęcone m.in. najpopularniejszym zabytkom, legendom miejskim, Unii Lubelskiej, okresowi dwudziestolecia międzywojennego, a także utworom literackim poświęconym o Lublinie. Spacery w języku polskim odbywają się co sobotę o 13.00, natomiast w języku angielskim – w wybrane niedziele o 11.00.

Szczegóły na stronie internetowej https://przewodnik.lublininfo.com/

Bajkowy Lublin

Bajkowe wizerunki Lublina prezentuje nowa wystawa w Galerii Ratusz. Autorką ekspozycji jest artystka pochodząca z Lublina, młoda graficzka Dominika Wilk. Wystawę stanowi zbiór 28 prac utrzymanych w podobnej ilustratorskiej konwencji, pozbawionej koloru, gdzie główną rolę gra czerń i biel. Inspiracją do tych ilustracji są nie tylko realnie odwiedzane miejsca, ale także surrealistyczne wizje.

Wystawę można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 28 lutego, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Zły w Centrum Kultury

Jego życie zmienił teatr, a w tle zmieniła się Polska. Na scenę Centrum Kultury w Lublinie powraca „Zły”, czyli teatralna biografia aktora Dariusza Jeża w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. Tytułowy Zły w przeszłości był wysoką figurą lubelskiego półświatka, za co otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. To autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie. Cały ten świat kreuje trójka aktorów: Dariusz Jeż, Przemysław Buksiński i Jarosław Tomica.
Bilety dostępne są w kasie Centrum Kultury. Spektakl zobaczymy 3, 4, 5 lutego o godz. 19 w Sali Czarnej.

Mała Muzyka w Teatrze Starym

W niedzielę (5 lutego) o godz. 16 i 17.30 w Teatrze Starym odbędą się spotkania z cyklu „Mała muzyka”, które są przygotowane z myślą o najmłodszej publiczności. Opierają się na wrodzonej muzykalności człowieka, zdolności do rozróżniania, rozpoznawania i zapamiętywania dźwięków oraz dostrzegania w nich sensu, a także odczuwania muzycznych emocji. Podstawą tych interaktywnych, muzycznych spotkań jest improwizacja instrumentalna, wokalna i ruchowa, dzięki której kształtowana jest u dzieci wrażliwość na elementy muzyczne takie jak rytm, melodia, dynamika, tempo czy pauza. Muzyczne spotkania przygotowuje i prowadzi Ewa Kuszewska. Warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Cena: 35 zł (bilety sprzedawane są dla dzieci – opiekunowie wchodzą bezpłatnie. Razem z dzieckiem na scenie, gdzie odbywają się przedstawienia może przebywać tylko jeden opiekun, drugi opiekun chcący uczestniczyć w przedstawieniu zajmuje miejsce na widowni).

Kino CSK

Chora na siebie – to fabularny debiut norweskiego reżysera Kristoffera Borgli, który okazał się jedną z największych rewelacji ostatniego festiwalu filmowego w Cannes. Ta przezabawna tragikomedia to do bólu prawdziwa opowieść o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by zostać dostrzeżonym. Historia szczególnie aktualna w dobie ekspansji mediów społecznościowych.

Film zobaczymy w kinie CSK – 3 lutego o godz. 19, 4 lutego o godz. 19 i 5 lutego o godz. 18. Bilety w cenie 12/15 zł.

Wystawa w Galerii Saskiej

Do 13 marca w Galerii Saskiej możecie zobaczyć niezwykłą wystawę, artystyczne spotkanie ze Stasys’em Eidrigevicius’em – plakacistą, malarzem, twórcą ekslibrisów, rysunków, ilustracji książkowych, performanc’ów oraz scenografii.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, w Muzeum Plakatu w Wilanowie, British Museum w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Library w Waszyngtonie, Creation Gallery w Tokio, Muzeum Watykańskim w Rzymie oraz zbiorach prywatnych na całym świecie.

Koncert symfoniczny

W piątek (3 lutego) o godzi 19 w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert symfoniczny. Bilety w cenie 50-80 zł.

Premiera spektaklu w Osterwie

4 lutego o godz. 19 w Teatrze Osterwy odbędzie się premiera spektaklu ‘Nowy wspaniały świat”. To opowieść o społeczeństwie, w którym pozornie każdy ma to czego pragnie, nie ma tabu i wszyscy są szczęśliwi, a jeśli czegoś brakuje, to jest soma – skuteczny narkotyk. Spektakl zobaczmy również 5 lutego.

Spektakl dla dzieci

4 i 5 lutego o godz. 10 i 12 możecie wybrać się z dziećmi do Teatru Andersena w Lublinie na spektakl „Na ziarnku grochu”.

Czy znasz ten moment, kiedy po dniu pełnym wrażeń kładziesz głowę na poduszce i marzysz o spokojnym, długim śnie? I czasami, mimo największych chęci, nawet śpiewanie kołysanek i liczenie baranów nie pomaga? Właśnie tak czuje się bohater naszego spektaklu. Jest to chłopiec, który podobnie jak Księżniczka w baśni Andersena nie może zasnąć. Czym współcześnie może być andersenowski groszek? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać bohaterowie naszej opowieści.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments